Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/gvku2k
1396/11/17 - 15:58 تاريخ انتشار: 1014 تعداد بازديد: 47207 كد خبر:
محمد شریعتمداری:
توسعه ملی و رونق اقتصاد به همکاری دولت و مجلس نیاز دارد
'محمد شریعتمداری' شامگاه دوشنبه پیش از امضای تفاهمنامه های همکاری برای احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در محل این وزارتخانه گفت: این وزارتخانه از ثروتمند شدن مردم مکدر نمی شود، بلکه افتخار می کند راه کسب درآمد مردم را از راه مشروع را فراهم کند.


وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز دولت و مجلس شورای اسلامی با کمک هم می توانند توسعه ملی را تحقق بخشند و زمینه ساز شکوفایی و رونق اقتصادی باشند که بخش معدن در این زمینه نقش ارزنده ای دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از دنیای معدن، 'محمد شریعتمداری' شامگاه دوشنبه پیش از امضای تفاهمنامه های همکاری برای احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در محل این وزارتخانه گفت: این وزارتخانه از ثروتمند شدن مردم مکدر نمی شود، بلکه افتخار می کند راه کسب درآمد مردم را از راه مشروع را فراهم کند.

وی اضافه کرد: یکی از آرزوهای شخصی من هویت یافتن قدرت های خرد در همه زمینه ها، فرآوری محصول، ارتقای فناوری، تعمیق اکتشاف و واقعی سازی معادن کوچک مقیاس و تجمیع فعالیت های تحقیقاتی است.

شریعتمداری گفت: متشکل شدن انجمن ها کنار یکدیگر تضمین کننده اهداف کلان است و خلاء وجود تشکل بزرگ که بتواند زمینه دستیابی به ۵۰۰ میلیون دلار ارزش صادرات را فراهم سازد، ملموس است.

وی تصریح کرد: مسئولیت صادرات بر عهده دولت نیست؛ زیرا قبلا ثابت شده در این زمینه خیلی موفق نبوده است، بلکه نقش دولت تشویق کننده است.

وی تاکید کرد بخش خصوصی باید در خلق و چگونگی دستیابی به اهداف برنامه ای تلاش کند و از پشتیبانی دولت نیز بهره خواهد برد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر توسعه معادن با اولویت کوچک مقیاس و فلزی ها و همچنین معادن غیرفلزی با اولویت زغالسنگ تاکید کرد.

شب گذشته تفاهمنامه های فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس بین معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و خانه معدن ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد