Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/G9QwWo
1396/11/21 - 09:59 تاريخ انتشار: 1266 تعداد بازديد: 47249 كد خبر:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
افزایش بهره وری با عرضه گندم در بورس کالا
محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ارزیابی مثبت از عرضه گندم در بورس کالا گفت: طی سال های گذشته که خرید تضمینی گندم را تجربه کرده ایم، شاهد بروز ایراداتی در این روند هستیم که یکی از مهم ترین آن، خرید گندم با هر نوع کیفیت اما با قیمت یکسان است.


یک نماینده مجلس گفت: تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم عرضه گندم در بورس کالا، آغاز یک روند اصلاحی در خرید تضمینی است تا حمایت دولت از کشاورزان نیز هدفمند و در راستای افزایش بهره وری باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با ارزیابی مثبت از عرضه گندم در بورس کالا گفت: طی سال های گذشته که خرید تضمینی گندم را تجربه کرده ایم، شاهد بروز ایراداتی در این روند هستیم که یکی از مهم ترین آن، خرید گندم با هر نوع کیفیت اما با قیمت یکسان است.

وی افزود: اینکه دولت باید از گندمکاران حمایت کند و تحت هر شرایطی گندم را خرید کند جای شکی نیست اما انتقال روند خرید به بازار شفافی چون بورس می تواند زمینه برای رفع مشکلات باشد.

به گفته منصوری،عرضه گندم در بورس، روشی مناسب برای کشف قیمت است به طوریکه باید میان گندم کیفی و بی‌کیفیت تفاوت وجود داشته باشد؛ موضوعی که به آن توجه چندانی نمی‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: از طرف دیگر می توان با سازوکار بورس کالا از هزینه های سنگین خرید تضمینی که بر روی دوش دولت است، کاست و مطالبات کشاورزان را سریع تر پرداخت کرد.

منصوری گفت: نبود نظارت در روند خرید نیز بعضا باعث برخی سوء استفاده ها می شود که عرضه گندم در بورس و برقراری نظام انبارداری تحت نظارت بورس نیز در این زمینه راهگشاست.

این نماینده مجلس در پایان گفت: شیوه خرید تضمینی که طی سال های گذشته ثمرات زیادی برای بخش کشاورزی به همراه داشته و البته با ضعف هایی نیز روبه رو بوده، می تواند از طریق بازار مدرن بورس کالا وارد فاز اصلاحی شده و طرح قیمت تضمینی اجرایی شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد