Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/yNXqvh
1396/11/23 - 10:15 تاريخ انتشار: 682 تعداد بازديد: 47280 كد خبر:
تغییرات قیمت محصولات کشاورزی
در پاییز سال ١٣٩٦ در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه ای ١٠٥٨٩ ریال و برنج ١٠٠٦٤١ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٥ به ترتیب ٤.٦ و ٦.٠ درصد افزایش داشته است.


مرکز آمار ایران اعلام کرد: دستمزد ۳ گروه کارگری در فصل پاییز امسال بین ۳.۵ تا ۱۷.۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از مرکز آمار ایران، در پاییز سال ١٣٩٦ در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه ای ١٠٥٨٩ ریال و برنج ١٠٠٦٤١ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٥ به ترتیب ٤.٦ و ٦.٠ درصد افزایش داشته است.

در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ٥٢٢١٥ و لوبیا چیتی ٧٩١١٤ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٦.٣ و ٤٢.٠ درصد افزایش نشان می دهد. در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه ٥٤٧٠، خربزه ٤٠٦٩ و خیار ١٢٥٨٦ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل، قیمت هندوانه ٢٣.٢ درصد افزایش، خربزه ٢٣.٤ درصد کاهش و خیار ١١.٦ درصد افزایش داشته است.

در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی ٦١٥٨ و پیاز ٨٤٣١ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٤٣,٦ و ٥٢.٥ درصد افزایش داشته ­است. به علاوه، متوسط قیمت گوجه فرنگی ٤٩٦٢ و بادمجان ٧١٣٧ ریال بوده که به ترتیب ٣١.٣ و ٢٦.٠ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته است.

بر پایه این گزارش، در بخش محصولات علوفه‌ای، متوسط قیمت یونجه ٨٨٥٩ و ذرت علوفه ای ١٨١٨ ریال بوده که نسبت به پاییز ٩٥ به ترتیب ٢٤.٦ و ١٥.٨ درصد افزایش داشته است. در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار ١٩٨٢٢ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٢٢.٩ درصد افزایش نشان می دهد.  

در بخش میوه‌های دانه‌دار، متوسط قیمت سیب درختی ١٣١٩٥ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤.٣ درصد کاهش داشته است، و متوسط قیمت انگور ١٣٨١١ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٢٢.١ درصد افزایش داشته است.

همچنین در بخش دامداری سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ١٦٠١١٦ ریال و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ١٣٧١٤٦ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٢٤.٧ و ١٥.١ درصد افزایش نشان می دهد.

در بخش فراورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ٢٨٠٣٢ ریال و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ١١٨٨٠ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٥ به ترتیب ٩.٣ و ٤.٤ درصد افزایش داشته است.

در بخش هزینه خدمات ماشینی، هزینه شخم زمین زراعی آبی ١٤٦٦٣١٨ ریال و هزینه شخم زمین زراعی دیم ١٠٩٨٨٥٩ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٩.١ و ٩.٥ درصد افزایش داشته است.

طبق اعلام مرکز آمار ایران، در بخش دستمزد نیروی کار، دستمزد کارگر میوه چین مرد ٥١٨٢٨٤ ریال و دستمزد میوه چین زن ٤٢٩١٤٦ ریال بوده که نسبت به فصل پاییز سال ٩٥ به ترتیب ٣.٥ و ١٧.٩ درصد افزایش داشته و نیز، دستمزد کارگر تنک کار مرد ٤٧٢٥٩١ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٧.٤ درصد کاهش داشته و دستمزد  تنک کار زن ٣٤٥٩٦٥ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ١٨.٢ درصد افزایش داشته است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد