Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/Pq2JaU
1396/11/24 - 12:20 تاريخ انتشار: 874 تعداد بازديد: 47340 كد خبر:
سه مصوبه امروز مجلس درباره بانک ها و شرکت ها
با پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مبنی بر الحاق بند 178 به تبصره 16 این لایحه درخصوص "بخشودگی سود وام های خرد اقشار محروم و کشاورزان" موافقت شد.


مجلس شرایط پرداخت بدهی معوق تولیدکنندگان به بانک‌ها، بخشودگی ۵ هزار میلیارد تومانی سود تسهیلات بانکی و تخصیص یک درصد از هزینه شرکت ها و بانک ها به خزانه را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در ادامه بررسی های مجلس از بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال 97 ، امروز سه موضوع مرتبط با بانک ها و شرکت ها تصویب شد.

شرایط پرداخت بدهی معوق به بانک ها

به این ترتیب، طبق بند الحاقی 2 تبصره 16 لایحه بودجه 97 ، مقرر شد به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق را که تا پایان سال 96 سررسید شده باشد از تاریخ سر رسید تا پایان شهریور 97 تسویه کنند، بانکها و مؤسسات مالی و بانکی مکلفند اصل و سود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.

بخشودگی ۵ هزار میلیارد تومانی سود تسهیلات بانکی

همچنین با پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مبنی بر الحاق بند 178 به تبصره 16 این لایحه درخصوص "بخشودگی سود وام های خرد اقشار محروم و کشاورزان" موافقت شد.

در این بند آمده است: بند و تبصره 16 قانون بودجه سال 96 مصوب 24 اسفند سال 95، موضوع تنفیذ تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 95 کل کشور با قیود زیر برای سال 97 اجرا می شود:

الف) عبارت افزایش سرمایه بانک مسکن حداکثر صد هزار میلیارد ریال در ذیل جدول شماره 6 تبصره 35 درج می شود.

ب) بخشودگی سود تسهیلات تا سقف 10 هزار میلیارد تومان، 5 هزار میلیارد تومان است.

ج) به دولت اجازه داده می شود از مابقی حساب ارزیابی خالص دارایی های بانک مرکزی 20 هزار میلیارد برای افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات و 30 هزار میلیارد برای افزایش سرمایه بانک ملی اختصاص دهد.

تخصیص یک درصد از هزینه شرکت ها و بانک ها به خزانه

علاوه بر این نمایندگان مجلس با با بند الحاقی 3 تبصره 16 لایحه و مربوط به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت سودده به خزانه موافقت کردند.

طبق این بند ، دولت از طریق خزانه‌داری مکلف است ماهانه معادل یک درصد از یک دوازدهم هزینه شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت سودده را تا 5 هزار و 257 میلیارد تومان از حسابهای آنها برداشت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری واریز کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد