Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/AJjnNb
1396/11/24 - 13:50 تاريخ انتشار: 732 تعداد بازديد: 47342 كد خبر:
از استراتژی پوشش ریسک چه زمانی استفاده می شود
سرمایه گذاران از این استراتژی هنگامی استفاده می ‌کنند که از عملکرد بازار نامطمئن هستند. پوشش ریسکی که به ‌درستی انجام ‌شده باشد، ریسک شما را به صفر کاهش می ‌دهد (البته با صرف هزینه‌ ای اندک که شامل هزینه عقد قرارداد می‌ شود)

سرمایه گذاری های جانبی جهت کاهش ریسک تغییرات پیش‌ بینی ‌نشده قیمت دارایی‌ ها، پوشش ریسک گفته می‌ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، یکی از راه‌ های معمول برای پوشش ریسک اتخاذ موقعیتی است که سود ناشی از یک سرمایه گذاری را تضمین کند. برای مثال سرمایه گذاری در قرارداد آتی یا اختیار خرید یا فروش سهامی که در آن سرمایه گذاری کرده‌ اید، متداول ‌ترین راه برای پوشش ریسک است.

یک مثال از پوشش ریسک این است که شما صاحب سهام شرکت فرضی abc هستید، برای اینکه از نوسانات قیمت سهم abc دوری کنید و سود خود را تضمین نمایید، در بازار آتی، یک قرارداد آتی برای 6 ماه آینده و به قیمت تعیین‌ شده می‌ فروشید و به فردی که مایل است در آن تاریخ صاحب سهام شما شود، می‌ فروشید. با این کار شما و خریدار تعهد می‌کنید که در تاریخ مشخص (6 ماه بعد)، تعدادی مشخص‌ شده از سهام abc را به قیمت از پیش تعیین‌ شده در قرارداد با یکدیگر معامله کنید. با این کار شما توانسته ‌اید ریسک نوسانات قیمت سهام خود را پوشش دهید.

سرمایه گذاران از این استراتژی هنگامی استفاده می ‌کنند که از عملکرد بازار نامطمئن هستند. پوشش ریسکی که به ‌درستی انجام ‌شده باشد، ریسک شما را به صفر کاهش می ‌دهد (البته با صرف هزینه‌ ای اندک که شامل هزینه عقد قرارداد می‌ شود(

 

 
مدیرمالی منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد