Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/xEfzyJ
1396/11/25 - 10:06 تاريخ انتشار: 358 تعداد بازديد: 47373 كد خبر:
تاکید رییس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی بر توسعه همکاری با همتایان خارجی
امروز دستیابی به ارزش افزوده بالای مواد معدنی نیازمند الزامات اجرایی و ساختار جدیدی برای این تشکیلات است که امسال مرکز فرآوری مواد معدنی، استراتژی خود را تغییر داده و به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هم پیشنهاد شده تا در هیات عامل مورد بررسی قرار گیرد که پس از تایید شکل اجرایی به خود می گیرد.


رییس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران همکاری با کشورهای شاخص معدنی جهان در بخش تحقیقات را ضروری دانست و از آفریقای جنوبی، فنلاند، استرالیا و چین به عنوان پایگاه های ارتباطی در این زمینه نام برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، غلامرضا ملاطاهری گفت: دستیابی به ارزش افزوده بالای مواد معدنی نیازمند الزامات اجرایی و ساختار جدیدی برای این تشکیلات است که امسال مرکز فرآوری مواد معدنی، استراتژی خود را تغییر داده و به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هم پیشنهاد شده تا در هیات عامل مورد بررسی قرار گیرد که پس از تایید شکل اجرایی به خود می گیرد.

وی گفت: براساس تشکیلات سازمانی جدید، بیشتر بر روی فناوری و توسعه تکنولوژی متمرکز خواهیم شد و در این چارچوب استفاده از تجربیات همتایان خارجی و مراکز تحقیقاتی مشابه بسیار حائز اهمیت است و برپایه آن نقشه راه ترسیم می شود.

مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با هدف اجرای تحقیقات کاربردی بر روی مواد معدنی به منظور تبدیل مواد معدنی استخراج شده در معادن به مواد قابل مصرف در صنعت، از طریق روشهای آزمایشگاهی و تستهای نیمه صنعتی (پایلوت) و از همه مهمتر ارائه فلوشیت صنعتی فرایندها برای فرآوری و استحصال انواع مواد معدنی فلزی و غیر فلزی را در دستور کار خود دارد.

ملاطاهری خاطرنشان ساخت: بر اساس سیاست دستیابی به تازه ترین دستاوردهای علمی - پژوهشی، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران ضمن اعزام شماری از متخصصان برای شرکت در دوره های آموزشی در کشورهای هدف، مربیانی از این کشورها را به منظور برپایی دوره های آموزشی به ایران دعوت و در نهایت با حضور در مرکز، تازه ترین دستاوردهای خود را در اختیار پژوهشگران و متخصصان ایرانی قرار دادند.

ملاطاهری تصریح کرد: استفاده از توانمندی کشورهای یاد شده در زمینه معدن و صنایع معدنی، ضمن تسریع در اجرای برنامه ها، زمینه ساز اجرای پروژه های مشترک را فراهم می سازد.

وی یادآور شد: همکاری فنلاند با مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در چارچوب طرح عناصر نادر خاکی اکنون با این کشور دنبال می شود.
به گفته وی، فنلاند به عنوان یک کشور توانمند اروپایی در بخش معدن و صنایع معدنی می تواند همکاری خوبی هم در حوزه اکتشاف و هم فرآوری با ایران داشته باشد.

ملاطاهری خاطرنشان ساخت: فنلاندی ها در شناسایی عناصر نادر خاکی در منطقه سنگان (خراسان رضوی) و انجام آنالیز های خاص هم تعاملات مناسبی را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد