Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/oY5j7u
1396/11/27 - 11:44 تاريخ انتشار: 1059 تعداد بازديد: 47410 كد خبر:
بورس داکا بر سر دو راهی انتخاب، چین یا هند
بورس شن ژن چین برای خرید 25 درصد از سهام بورس داکا مبلغ 22 تاکا(ارز رایج تاکا در بنگلادش) را برای هر سهم پیشنهاد داده است.اما این نرخ اعلامی توسط شن ژن بیشتر از پیشنهاد بورس ملی هند برای 15 درصد از سهام بورس داکا است.

بزرگترین بورس هند تمایل خود را برای خرید 25 درصد از سهام بورس داکا اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، بورس هند برای ایجاد رقابت با بازار سهام چینی، تصمیم دارد تا 25 درصد از سهام بورس داکا را در اختیار داشته باشد.

 ویکرام لیمای، مدیر اجرایی بورس ملی هند در این خصوص اعلام داشت: تمام تلاش ما این است که بازار بنگلادش را ارتقا دهیم و تجربیات خود را در این بورس اجرایی کنیم.

راکیبور رحمان، مدیر بورس داکا اعلام داشت: بورس شن ژن چین برای خرید 25 درصد از سهام بورس داکا مبلغ 22 تاکا(ارز رایج تاکا در بنگلادش) را برای هر سهم پیشنهاد داده است.اما این نرخ اعلامی توسط شن ژن بیشتر از پیشنهاد بورس ملی هند برای 15 درصد از سهام بورس داکا است.

بورس داکا برای اعطای امتیاز سهام خود برای این دو بورس در روزهای آتی چلسه تشکیل خواهد داد تا به یکی از پیشنهادات جواب مثبت بدهد .

لیمای در این خصوص ادامه داد: این روند پیشنهادی از سوی دو بورس هنوز در جریان است و امیدوارم به نتایج خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم. هند و بنگلادش از ایام قدیم با یکدیگر روابط خوبی داشته اند و امیدوارم این روابط قدیمی بتواند برای بهبود بازار سرمایه بنگلادش موثر باشد.

بورس هند در نظر دارد تا با بورس های چینی بر سر تسلط بر بازارهای آسیای جنوبی رقابت کند. . بورس آتی چین، بورس شانگهای، شن ژن و دو موسسه خدمات مالی و تأمین سرمایه ای داخلی این کشور در حدود 40 درصد از سهام بورس پاکستان را در سال 2016 تصاحب کرده اند .

از طرفی، بورس ملی هند به عنوان بورس قدرتمند این کشور مالک 80 درصد از معاملات در کل کشور هند است.

سفیر رحمان، مدیر اجرایی بورس بنگلادش در این خصوص خاطرنشان ساخت: ما به بهترین پیشنهاد که برای ارتقا بازار سرمایه بنگلادش مفید باشد حواب مثبت خواهیم داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد