Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/E9aEhe
1396/11/28 - 10:04 تاريخ انتشار: 724 تعداد بازديد: 47419 كد خبر:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
دلار بودجه سال آینده تعیین شد: ۴۰۰۰ تا ۴۱۰۰ تومان
بر اساس مصوباتی در که کمیسیون تلفیق ایجاد شد، قیمت ارز را بین 4 هزار تا 4100 تومان برای سال آینده تعیین کردیم و این موضوع یکی از عوامل افزایش نرخ ارز در بازار موجود بوده است.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره روند صعودی نرخ ارز گفت: طبق مصوبه تلفیق قیمت ارز برای سال ۹۷ بین ۴هزار تا ۴۱۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، محمد حسینی درباره روند صعودی نرخ دلار گفت: در افزایش نرخ ارز، مولفه های خاصی دخیل بوده و که بعضی در اختیار دولت و برخی دیگر از اختیار دولت خارج است. زمانی که تقاضا افزایش می یابد و همزمان با مشکلات ارزی روبرو هستیم و همچنین میزان عرضه اندک است افزایش قیمت ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: بانک مرکزی اقدامات خوبی را در دستور کار دارد تا این افزایش قیمت حبابی که طی یک ماه اخیر ایجاد شده کاهش دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: بانک مرکزی با آن دسته از افرادی که درآمدهایی را از خرید و فروش ارز کسب کردند برخورد کرده است.علاوه بر آن از دیگر برنامه های بانک مرکزی این است که از افرادی که از مسیر خرید و فروش دلار درآمد کسب کرده اند مالیات اخذ کند. باید مدیریت بازار و عرضه بازار بتوانیم کنترل های لازم را انجام دهیم.

حسینی در واکنش به  اظهارات نوبخت، سخنگوی دولت مبنی بر اینکه "با محاسبات ما قیمت دلار زیر 4 هزار تومان است و در حال حاضر قیمت دلار حباب است،گفت:بر اساس مصوباتی در که کمیسیون تلفیق ایجاد شد، قیمت ارز را بین 4 هزار تا 4100 تومان برای سال آینده تعیین کردیم و این موضوع یکی از عوامل افزایش نرخ ارز در بازار موجود بوده است. اما اینکه ارز کمتر از 4 هزار تومان شود را بعید می دانم. با اقدامات پلیس و بانک مرکزی پیش بینی می کنیم قیمت ارز نسبت به شرایط فعلی کاهش 300 تا 400 تومانی داشته باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد