Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/qu7XXd
1396/11/28 - 15:13 تاريخ انتشار: 1087 تعداد بازديد: 47452 كد خبر:
در معاملات اولین روز هفته:
حجم و ارزش معاملات صعودی شد
در داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 3 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش 2 هزار و 559 میلیارد ریال در 99 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.


در داد و ستدهای اولین روز هفته شاخص کل بورس با رشدی 81 واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و سه میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش 2 هزار و 559 میلیارد ریال در 99 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

در روز جاری شاخص کل 81 واحد بالا رفت و به رقم 98 هزار و 429 رسید. شاخص بازار اول نیز امروز 104 واحد صعودی شد اما شاخص بازار دوم 66 واحد افت کرد.

نمادهای گل گهر، ملی مس، ایران خودرو، تاپیکو و پالایش نفت بندرعباس امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. در مقابل نمادهای فولاد مبارکه و بانک ملت امروز بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر داشتند و مانع رشد بیشتر آن شدند.

در بازار امروز گروه های شیمیایی، خودرو و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای مدیریت صنعت شوینده بهشهر، لیزینگ خودرو غدیر، بین المللی توسعه ساختمان، فرآوری مواد معدنی ایران، سخت آژند، معادن بافق و کارخاتجات تولیدی شیشه رازی بود.

در مقابل نمادهای سبحان دارو، سرمایه گذاری صنعت و معدن، آبادگران ایران، سرمایه گذاری دارویی تامین، چرخشگر، پارس الکتریک و قند شیرین خراسان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.
سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام نورد آلومینیوم، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، سهام مدیریت صنعت شوینده بهشهر، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق صکوک اجاره سایپا بیشترین تقاضا را ثبت کردند.
در مقابل گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و اوراق مشارکت شهرداری تهران بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم لیزینگ رایان سایپا با معامله 98 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و واحدهای صندوق امین یکم با معامله 362 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد