Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/fRAUsy
1396/12/02 - 12:45 تاريخ انتشار: 842 تعداد بازديد: 47561 كد خبر:
رقابت بر سر بورس بنگلادش
کام مجد الرحمن رئیس بورس داکا گفت: با توجه به جنبه های تکنیکی و مالی، پیشنهاد کنسرسیوم چین ( بورس های شنزن و شانگهای) از سوی هیات مدیره مورد تایید قرار گرفت.


بنگلادش با مخالفت درخواست های بورس هند، آمریکا و چند کشور دیگر اعلام کرد 25 درصد از سهام  بورس داکا را به یک کنسرسیوم چینی خواهد فروخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از روزنامه پایگاه اینترنتی زی نیوز در روز چهارشنبه، کام مجد الرحمن رئیس بورس داکا گفت: با توجه به جنبه های تکنیکی و مالی، پیشنهاد کنسرسیوم چین ( بورس شنزن و شانگهای) از سوی هیات مدیره مورد تایید قرار گرفت.

بازارهای شنزن و شانگهای به ترتیب با ارزش سهام 3.5 تریلیون دلار و 2.2 تریلیون دلار در میان  بورس بزرگ جهان قرار دارند. ارزش سهام  بورس داکا 51.42 میلیارد دلار ارزیابی شده است.

این در حالی است که کنسرسیوم دیگر بورس از جمله بازار ملی هند، بازار 'فرانتیر بنگلادش' و 'نسداق' آمریکا نیز در این مناقصه جهت همکاری با  بورس بنگلادش شرکت کرده بودند.

یک مقام بورس داکا اعلام کرد هند حاضر به پرداخت 15 تاکا (0.18 دلار) برای هر سهم از 25 درصد سهم این بازار است. اما چین اعلام کرده است حاضر است برای هر سهم 22 تاکا 122) میلیون دلار ) برای 25 درصد سهام پرداخت کند. کنسرسیوم چینی همچنین اعلام کرده است حدود 37 میلیون دلار برای به روز رسانی تکنیکی بازار بروس داکا هزینه خواهد کرد.

بورس داکا در حال تلاش برای جذب سرمایه گذاری خارجی و دریافت پشتیبانی فنی و فن آوری از شرکای استراتژیک بنگلادش به منظور مدرن سازی مبادلات این بازار است.

بر این اساس بورس داکا 25 درصد از سهام خود را به شرکای راهبردی، 35 درصد از سهام را به سرمایه گذاران کوچک و 40 درصد را به دارندگان گواهی حق الزحمه بازرگانی خواهد فروخت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد