Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/tpSZVA
1396/12/03 - 16:57 تاريخ انتشار: 1360 تعداد بازديد: 47583 كد خبر:
مدیر موزه ملی ایران:
نشان باستانی بورس اوراق بهادار تهران از پاریس رسید
جبرئیل نوکنده، اظهار کرد: در میان 56 اثر موزه لوور فرانسه که برای اولین بار به ایران آمده تا در تهران به نمایش دربیاید، یک شیء فلزی 3 هزار ساله از لرستان هم وجود دارد که نشان‌واره (لوگو) بورس اوراق بهادار تهران است.


مدیر موزه ملی ایران گفت: همزمان با پنجاهمین سالگرد فعالیت بازار سرمایه ایران، شیء باستانی که الگوی نشان‌واره (لوگو) بورس اوراق بهادار تهران است، در محموله آثار نمایشگاه لوور فرانسه به تهران آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، جبرئیل نوکنده، روز پنجشنبه اظهار کرد: در میان 56 اثر موزه لوور فرانسه که برای اولین بار به ایران آمده تا در تهران به نمایش دربیاید، یک شیء فلزی 3 هزار ساله از لرستان هم وجود دارد که نشان‌واره (لوگو) بورس اوراق بهادار تهران است.

وی افزود: مجموعه لوور از هشت بخش تمدن های مصر، بین النهرین، آناتولی، ترکیه، یونان، ایتالیا، فرانسه و ایران تشکیل شده که از همه این بخش ها آثاری از جمله دو شیء ایران باستان شامل تبر مفرغی کتیبه دار ایلامی از چغازنبیل مربوط به  1250سال پیش از میلاد و  شیء فلزی 3 هزار ساله به ایران ارسال شده است.

به گفته مدیر موزه ملی ایران با ورود این مجموعه به موزه ملی عملیات چیدمان آثار در محل نمایشگاه آغاز می شود و روز دوشنبه 14 اسفندماه شاهد گشایش این نمایشگاه کم نظیر با حضور مقامات سیاسی و چهره های فرهنگی و هنری کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: قرار است در این رویداد، آثار موزه لوور با عنوان «شکوه تمدن های جهان» به مدت چهار ماه در موزه ملی ایران به نمایش درآید.

نوکنده مدیر موزه ملی ایران می گوید: نمایشگاه های مختلفی از جمله نمایش آثار باستانی از ارمنستان در مهرماه، آثاری از کره جنوبی در آبان ماه و اکنون بیش از 60 اثر متعلق به موزه لوور فرانسه در اسفند ماه از برنامه هایی است که به مناسبت 80 سالگی این موزه پیش بینی شده است.

همچنین محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی پیش تر درباره چرایی علت انتخاب این آثار گفته بود: ما علاقه‌مندیم نمایشگاه‌هایی از آثار کشورهایی مانند مصر، رم و چین برگزار کنیم؛ چرا که این کشور ها صاحب تمدن کهن و دیرینه‌تر نسبت به سایر کشورها هستند.

موزه ملی ایران در تهران، خیابان امام خمینی، مجموعه تاریخی باغ ملی، نبش خیابان پروفسور رولن و خیابان سی تیر واقع شده است.
موزه لوور ( du Louvre) نیز در مرکز شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده و بیش از 35 هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف این موزه نگهداری می‌شود و این موزه با بیش از 9٫5 میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.

به گزارش ایرنا، مجموعه آثار نمایشگاه «موزه لوور در تهران» صبح دوشنبه 30 بهمن از کشور فرانسه همراه با کارشناسان این موزه به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد و پس از ساعاتی در امنیت کامل به موزه ملی ایران منتقل شد و روز دوشنبه 14 اسفندماه شاهد گشایش این نمایشگاه کم نظیر با حضور مقامات سیاسی و چهره های فرهنگی و هنری کشور خواهیم بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
3 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد