Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/s1iyB3
1396/12/06 - 14:02 تاريخ انتشار: 1166 تعداد بازديد: 47671 كد خبر:
برای نخستین بار:
اوراق صکوک سبز دولتی در اندونزی منتشر خواهد شد
عواید حاصل از انتشار این اوراق صرف تامین مالی پروژه هایی در حوزه های: انرژی های تجدید پذیر، گردشگری سبز و مدیریت پسماندها خواهد شد.

اندونزی اولین صکوک سبز دولتی را به ارزش 1.25 میلیارد دلار منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، اندونزی به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گازهای گلخانه ای در جهان، جمعه گذشته مبلغ 1.25 میلیارد دلار صکوک سبز بین المللی منتشر کرد و نظر سرمایه گذاران دوستدار محیط زیست را به خود جلب کرد. این اوراق 5 ساله و با نرخ سود 3.75 درصد است.

پذیره نویسان این اوراق عبارتند از: بانک CIMB تایلند، بانک Citigroup آمریکا، بانک اسلامی دوبی، بانک HSBC و بانک اسلامی ابوظبی.

به گفته رئیس اداره تامین اعتبارات و مدیریت ریسک وزارت مالی اندونزی، عواید حاصل از انتشار این اوراق صرف تامین مالی پروژه هایی در حوزه های: انرژی های تجدید پذیر، گردشگری سبز و مدیریت پسماندها خواهد شد.

اندونزی همزمان با این انتشار، صکوک دیگری(غیر سبز) با حجم 1.75 میلیارد دلار، با سررسید 10 ساله و نرخ سود 4.4 درصد منتشر کرد.

حجم کل اوراق قرضه سبز منتشره در جهان در سال گذشته 155.5 میلیارد دلار بود اما در این میان حضور دولت ها بسیار کم رنگ بود، جایی که عواید حاصل از انتشار اوراق صرف پروژه های دوستدار محیط زیست می شود.

با توجه به آتش سوزی‌ های وسیعی که هر چند وقت یکبار در جنگل های اندوزی رخ می دهد و در پی آن از بین رفتن زمین های زراعی، انتشار گازهای گلخانه ای در این کشور بسیار بالا است و دولت اندونزی متعهد شده است که انتشار این گازها را تا سال 2030 حداقل 29 درصد کاهش دهد.

همچنین اندونزی قصد دارد تا میزان استفاده از سوخت های فسیلی جهت تولید برق را در این کشور کاهش دهد و با توسعه نیروگاه های بادی تا سال 2025 حداقل یک چهارم(حدود 1800 مگاوات) از انرژی مورد نیاز خود را از این طریق تامین کند.

لازم به ذکر است که پیش از این در آسیا، شرکت هایی در مالزی، چین و هند برای تامین مالی پروژه های دوستدار محیط زیست اوراق صکوک سبز منتشر کرده اند؛ اما تا قبل از اندونزی هیچ دولتی در آسیا اقدام به انتشار چنین اوراقی نکرده است.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد