Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/NkV9wT
1396/12/07 - 20:34 تاريخ انتشار: 1012 تعداد بازديد: 47732 كد خبر:
در دومین نشست هم‌اندیشی فرابورس ایران در آستانه فین استارز2018 مطرح شد؛
توزیع ریسک، ماحصل سرمایه‌گذاری مشترک میان VCها
لزوم رفع قوانین دست و پاگیر در مسیر فعالیت فین‌تک‌ها
برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تشکیل پنل‌های تخصصی، ارائه تجارب موفق و ناموفق تیم‌ها، برگزاری مسابقه استارت‌آپ‌ها و حل چالش‌های مطرح‌شده و برگزاری جلسات خصوصی سرمایه‌گذاری و مشاوره اهم برنامه‌های فین‌استارز2018 را تشکیل می‌دهند.
 

دومین دور از نشست‌های هم‌اندیشی با فعالان حوزه فین‌تک روز جاری با حضور شرکت‌ها و صندوق‌های جسورانه در فرابورس ایران برگزار شد و حاضران با مرور مهم‌ترین رخدادهایی که در جریان فین‌استارز2017 رقم خورد و آنچه محتوای این رویداد را در سال پیش رو تشکیل می‌دهد، انتظارات، خواسته‌ها و دیدگاه های خود را برای برپایی هر چه بهتر فین‌استارز 2018 مطرح کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس، سید مهدی علم‌الهدی معاون پذیرش و ناشران فرابورس با بیان اینکه مهم‌ترین مزیت برگزاری چنین نشست‌هایی در آستانه فین‌استارز 2018، ایجاد فضای تعاملی میان فعالان مختلف حوزه فین‌تک است، گفت: یکی از دغدغه‌های مهم فعالان این حوزه بحث قانون‌گذاری در محیط فعالیت فین‌تک‌ها از سوی نهادهای حاکمیتی مانند سازمان بورس، بانک مرکزی، بیمه مرکزی و ... است و از آنجا که چنین نهادهایی در جریان رویداد فین‌استارز مشارکت می‌کنند و بعضا در شورای سیاست‌گذاری این رویداد نیز حضور دارند، معتقدیم نشست‌های هم‌اندیشی با حضور فعالان حوزه فین‌تک قبل از برگزاری این رویداد کمک می‌کند تا با طرح تمامی دغدغه‌ها و نقطه‌نظرات با این نهادها، نتایج کیفی‌تر و اثرگذارتری از فین‌استارز 2018 حاصل شود.

در ادامه دبیر بازار دارایی فکری فرابورس ایران نیز به شرح آنچه در رویداد فین‌استارز2017 برگزار شد پرداخت و عنوان کرد: در این رویداد 10 صندوق جسورانه، 4 شرکت شتاب‌دهنده، 10 شرکت سرمایه‌گذاری و استارت‌آپ‌های زیادی حضور داشتند که ماحصل برنامه‌هایی که در این دوره برگزار شد به تحقق چندین سرمایه‌گذاری در تیم‌های شرکت‌کننده انجامید.

عیل زندوکیلی برنامه‌های فین‌استارز2017 را شامل 8 پنل تخصصی، 14 کارگاه آموزشی، 40 جلسه خصوصی سرمایه‌گذاری و مشاوره، رقابت استارتاپی میان 155 نفر در قالب 57 تیم و ... عنوان کرد و در خصوص برنامه‌های این رویداد در سال پیش رو گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تشکیل پنل‌های تخصصی، ارائه تجارت موفق و ناموفق تیم‌ها، برگزاری مسابقه استارت‌آپ‌ها و حل چالش‌های مطرح‌شده و برگزاری جلسات خصوصی سرمایه‌گذاری و مشاوره اهم برنامه‌های فین‌استارز2018 را تشکیل می‌دهند.

همچنین در این نشست، شرکت‌ها و صندوق‌های جسورانه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و عنوان کردند اکوسیستم فین‌تکی در ایران هنوز در ابتدای راه بوده و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد، از این رو یکی از مهم‌ترین اهداف فین‌استارز را باید بیان و ارائه چالش‌ها، اولویت‌ها و مسائل مبتلا‌به بازارهای مالی کشور از سوی دست‌اندرکاران و سیاست‌گذاران این رویداد دانست؛ چراکه این امر کمک می‌کند تیم‌ها و استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده نقشه راهی برای فعالیت و تلاش در مسیر حل این چالش‌ها پیدا کنند.

برخی دیگر از فعالان صندوق‌های جسورانه نیز اعلام کردند فین‌استارز فرصت خوبی را در اختیار این صندوق‌ها قرار می‌دهد تا با برگزاری جلساتی میان یکدیگر در خصوص سرمایه‌گذاری مشترک تبادل نظر و تصمیم‌گیری کنند.

به گفته آنان سرمایه‌گذاری مشترک میان این صندوق‌ها به توزیع ریسک سرمایه‌گذاری منجر شده و در نهایت بازدهی بیشتری را برای آنان نتیجه خواهد داد.

در همین حال یکی دیگر از دغدغه‌ها و مسائل مطرح شده از سوی حاضران در نشست امروز، موضوع قانون‌گذاری در حوزه فین‌تک‌ها بود. برخی نمایندگان صندوق‌های فین‌تکی مطرح کردند قانون‌گذاری در این حوزه چندان قوی نیست و باید کارگروه‌های تخصصی با این موضوع به منظور رفع مقررات دست‌ و‌ پاگیر در مسیر فعالیت فین‌تک‌ها در فین‌استارز سال آینده برگزار شود تا با رفع قوانین مزاحم، شاهد تسهیل و بهبود محیط کسب و کار فعالان فین‌تکی باشیم.

سومین دور از این نشست‌ها به زودی با حضور هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در فرابورس ایران برگزار می‌شود.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد