Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/swgpBX
1396/12/09 - 12:45 تاريخ انتشار: 1135 تعداد بازديد: 47798 كد خبر:
بازارهای آسیایی سقوط را از سر گرفتند:
شاخص هنگ سنگ شرکت های چینی، بدترین متغیر معاملاتی ماهانه در جهان
شاخص هنگ سنگ شرکت های چینی با کاهش 2.2 درصدی همراه شد و این متغیر بدترین شاخص معاملاتی در جهان در ماه جاری شد که افت 9 درصدی را در یک ماه به ثبت رسانده است.

سخنان دیروز رئیس جدید فدرال رزرو در ساعات ابتدایی بازار آمریکا موجب افت شاخص های آسیایی در نخستین ساعات معاملاتی امروز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، انتشار گزارش های ضعیف اقتصادی از چین، سخنرانی رئیس فدرال رزرو برای نخستین بار به عنوان یک مقام رسمی، افزایش قیمت ین در پی اقدام بانک مرکزی این کشور مبنی بر کاهش انتشار اوراق قرضه بلند مدت، همگی عامل افت شاخص های آسیایی در معاملات امروز بودند.

بر این اساس، شاخص آسیا پاسفیک در پی افت قیمت سهام شرکت های خدمات مالی، تکنولوژی و مواد اولیه، با روند منفی همراه شد.

بیشتر شاخص های جهانی کاهش داشتند و متغیرهای معاملاتی در چین و هنگ کنگ در پی کاهش میزان تولیدات در چین با بیشترین میزان کاهش یک روزه در ماه فوریه نسبت به پنج سال گذشته همراه شدند.

در این بین ، گزارش های آماری ژاپن نیز نگران کننده بود. افت میزان تولیدات کارخانه ای نسبت به ماه ژانویه و افت میزان خرده فروشی در ماه گذشته نسبت به ماه دسامبر، رویکرد اقتصادی جدیدی را برای این کشور ایجاد کرد.

سخرانی جرومی پاول ،رئیس جدید فدرال رزرو، گمانه ها را نسبت به افزایش نرخ بهره  برای 4 مرتبه در سال جاری تشدید کرد. وی طی اظهاراتی بیان داشت: اقتصاد قوی ممکن است سیاست مداران را بر آن دارد که بیش از سه مرتبه نرخ بهره را در سال جاری افزایش دهند.

وی گفت: انتظار می رود که در دو سال آینده اقتصاد آمریکا به روزهای خوب نزدیک شود و پیش بینی من این است که این روند صعودی از ماه دسامبر شکل واقعیت به خود می گیرد.

این خبر ها موجب شد شاخص ها در چین و هنگ کنگ روند منفی به خود بگیرند.

شاخص هنگ سنگ شرکت های چینی با کاهش 2.2 درصدی همراه شد و این متغیر بدترین شاخص معاملاتی در جهان در ماه جاری شد که افت 9 درصدی را در یک ماه به ثبت رسانده است.

شاخص تاپیکس ژاپن با کاهش 1.2 درصدی همراه شد و شاخص نیکی نیز 1.4 درصد منفی شد.

شاخص اصلی در بورس هنگ کنگ 1.3 درصد افت کرد و شاخص کاسپی کره جنوبی نیز یک درصد منفی شد . اس اند پی استرالیا 0.7 درصد منفی شد و شاخص آسیا پاسفیک با افت یک درصدی معاملات را خاتمه داد .

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد