Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/6LJb5C
1396/12/11 - 11:26 تاريخ انتشار: 1073 تعداد بازديد: 47828 كد خبر:
اعمال تعرفه جدید ترامپ، بلای جان شاخص ها شد
خبر اعمال تعرفه گمرکی توسط ترامپ، یک چالش جدید را میان وی، اعضای جمهوری خواه و کشورهای تولیدکننده فولاد ایجاد کرد در حالی که توانست قیمت فولاد داخلی را افزایش دهد .

بازارهای جهانی در آخرین روز کاری هفته در پی اظهارات ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه های جدید گمرکی با افت بسیار شدیدی همراه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد که بر روی واردات فولاد از تمام کشورهای دنیا تعرفه 25 درصدی و بر روی واردات آلومینیوم تعرفه 10 درصدی گمرکی اعمال خواهد کرد.

این رویه جدید، موجب افت شدید سهام شرکت های خودروسازی در دنیا شد و دیگر صنایع را نیز با افت همراه کرد.

ترس و نگرانی از ایجاد یک جنگ تجاری موجب شد قیمت سهام فولاد آمریکا با رشد 4.8 درصدی همراه شود و قیمت سهام آلومینیوم سنتوری نیز 5.8 درصد افزایش یافت.

در این بین قیمت سهام شرکت جنرال موتورز با سقوط 4.6 درصدی همراه شد و خودروسازی فورد افت 3.5 درصدی را شاهد شد. قیمت سهام شرکت بوئینگ نیز 3.5 درصد منفی شد .

در این میان، کشورهایی که به عنوان فولادسازان در دنیا مطرح هستند بیشترین میزان سقوط سهام را تجربه کردند که در این میان روسیه و ترکیه بیشترین روند کاهشی قیمت سهام را شاهد بودند.

خبر اعمال تعرفه گمرکی توسط ترامپ، یک چالش جدید را میان وی، اعضای جمهوری خواه و کشورهای تولیدکننده فولاد ایجاد کرد در حالی که توانست قیمت فولاد داخلی را افزایش دهد .

اما این خبر موجب شد بازارهای آسیایی از ترس جنگ تجاری جدید و ناتوانی فدرال رزرو از ایجاد زمینه های رشد اقتصادی جهان با روند منفی همراه شوند.

شاخص ها در بورس های هنگ کنگ، چین، استرالیا، کره جنوبی با افت همراه شدند در حالی که ژان کلود جانکر، رئیس کمیسیون اروپا نیز به این تعرفه های جدید واکنش نشان داد و اعلام کرد اعمال این تعرفه ها بدون پاسخ نخواهد ماند.

اما در بازارهای سهام، شاخص آسیا پاسفیک افت 0.8 درصدی داشت و تاپیکس ژاپن نیز 1.8 درصد افت کرد.

بورس هنگ کنگ با روند منفی 1.5 درصدی همراه شد در حالی که شاخص کاسپی کره جنوبی یک درصد سقوط کرد.

اس اند پی در استرالیا با کاهش 0.7 درصدی معاملات را خاتمه داد و شانگهای چین هم روند منفی 0.5 درصدی را از آن خود کرد.

افت قدرت خرید در آمریکا با اعمال تعرفه های جدید موجب کاهش شاخص دلار شد و موجب شد بازار بخشی از رشد ارزش دلار طی 10 روز گذشته را پس بگیرد.

اما انتخابات پیش رو در ایتالیا و افزایش احتمال پیروزی طرفداران اتحادیه اروپا در این انتخابات، یورو را با تنش رو به رو کرده است. از طرفی، مرکل نیز برای اعلام صدراعظمی 5 سال آتی در انتظار تصمیم حزب ائتلافی خود است.

از سوی دیگر، بورس ایرلند در پی ناآرامی هوا و احتمال طوفان و برف، تمامی معاملات خود را در روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل کرده است.

در دیگر بازارهای اروپایی، شاخص فوتسی لندن 0.7 درصد افت کرد، داکس آلمان 1.9 درصد منفی شد و کک فرانسه هم با کاهش 1.09 درصدی مواجه شد. 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد