Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/hpKmQy
1396/12/11 - 11:16 تاريخ انتشار: 1091 تعداد بازديد: 47829 كد خبر:
گروه محصولات شیمیایی، پیشروی بازار
در دومین ماه از زمستان بررسی صنایع از نظر ارزش بازار نشان می دهد که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن ۲۷ شرکت و ارزش بازار ۸۶۰ هزار میلیارد ریالی در رتبه اول قرار دارد، فلزات اساسی با ۵۵۲ هزار میلیارد ریال و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۳۴۶ هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.


آمارهای ۱۱ ماه اخیر نشان می دهد: تعداد ۱۲۵.۷۶۷ میلیون سهم به ارزش ۲۴۴.۳۲۶ میلیارد ریال از طریق معاملات الکترونیکی مبادله شده که به ترتیب حدود ۲۹ و ۲۲ درصد از کل معاملات را شامل می شود.

به گزارش پایگاه خبری بارار سرمایه (سنا)، در بازار اوراق بدهی از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه،  تعداد ۷۰ میلیون برگه به ارزش ۷۰.۸۶۳ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعاتی که بورس تهران منتشر کرده است: در ۱۱ ماهه سال جاری،  تعداد ۱.۵۰۲ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۵.۵۴۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۱۵۴  درصد و ۱۴۶ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ همراه شد.

در بازار اوراق تبعی

افزون بر این، طی ۱۱ ماه منتهی به بهمن ماه در بازار اوراق تبعی تعداد ۱۰.۳۶۷ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۵۳۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش معاملات این اوراق نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب بیش از ۲.۹۱۹  درصد و ۳.۳۱۹  هزار درصد افزایش را نشان می دهد.

آمار «P/E» بهمن ماه

در بهمن ماه ۹۶ به دلیل عدم الزام ارایه پیش بینی سود شرکت های واقع در صنعت سرمایه گذاری ها، ۱۷ شرکت فعال در این گروه در گزارش «P/E»  لحاظ نمی شود، بنابراین، نسبت قیمت به عایدی «P/E»  محاسبه شده بر مبنای ارزش بازار ۲۸۶  شرکت معادل ۳.۷۲۵  هزار میلیارد ریال و سود پیش بینی شده بیش از ۵۴۶ هزار میلیارد ریال است.

ارزش بازار صنایع

بر اساس این گزارش، در دومین ماه از زمستان بررسی صنایع از نظر ارزش بازار نشان می دهد که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن ۲۷ شرکت و ارزش بازار ۸۶۰ هزار میلیارد ریالی در رتبه اول قرار دارد،  فلزات اساسی با ۵۵۲ هزار میلیارد ریال و فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۳۴۶ هزار میلیارد ریال رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

تالارهای منطقه ای

لازم به ذکر است در ۱۱ ماهه اول سال جاری، بیشترین ارزش معاملات را بین تالار های منطقه ای به ترتیب تالار منطقه ای کیش با مبادله ۴۳۴۵۹  میلیارد ریال،  تالار منطقه ای اصفهان با مبادله ۲۲۷۳۵  میلیارد ریال، تالار منطقه ای مشهد با مبادله ۱۳۰۲۷ میلیارد ریال،   تالار منطقه ای کرج با مبادله ۱۰۵۷۹ میلیارد ریال و تالار منطقه ای تبریز با مبادله ۸۵۱۷ میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد