Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/2g1TM7
1396/12/12 - 14:30 تاريخ انتشار: 1223 تعداد بازديد: 47865 كد خبر:
مدیرعامل شرکت ملی نفت:
سه قرارداد نفتی تا پایان سال در آستانه امضای نهایی قرار می گیرد
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت 10 گروه فنی درحال بررسی و مذاکره درباره قراردادهای جدید نفتی هستند که امیدواریم در سال 97 شاهد امضای چندین قرارداد باشیم.


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از پاراف سه قرارداد نفتی تا پایان سال 96 خبر داد و گفت: در قراردادهای جدید شرکت های برنده به مدت 20 سال بهره برداری میدان را بر عهده می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، علی کاردر امروز (شنبه) در همایش بین المللی اکتشاف و تولید، با بیان این که واگذاری بهره برداری میدان ها از سیاست های شرکت ملی نفت ایران است، گفت: نخستین تجربه ما میدان آزادگان شمالی است.

وی فرآیند مجوز قراردادهای جدید نفتی را، زمانبر دانست و افزود: در قراردادهای جدید، شرکت های برنده مناقصه به مدت 20 سال بهره برداری میدان را برعهده می گیرند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت به ایجاد صندوق پروژه با هدف تامین مالی طرح‌های نگهداشت و تولید نفت اشاره کرد و اظهار داشت: سرمایه گذاران می توانند با خرید واحدهای (یونیت) این صندوق در این پروژه ها سرمایه گذاری و مشارکت کند.

کاردر همچنان درباره فروش اوراق مشارکت ارزی نیز گفت: با تدابیری که اتخاذ شده قرار است تا ریسک نوسان های نرخ ارز پوشش داده شود تا مشکلی رخ ندهد.

وی درباره امضای قراردادهای جدید نفتی نیز اضافه کرد: 10 گروه فنی درحال بررسی و مذاکره درباره قراردادهای جدید نفتی هستند که امیدواریم در سال 97 شاهد امضای چندین قرارداد باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با تاکید بر لزوم برون سپاری پروژه ها افزود: عملکرد بخش خصوصی نسبت به دولتی، خوب بوده و ما تمایل داریم واگذاری طرح ها را دنبال کنیم.

کاردر درباره مناقصه واگذاری بهره برداری میدان آزاگان شمالی نیز خاطر نشان کرد: قرارداد فعلی از نظر زمانی، کوتاه مدت است اما اجرای آن به صورت بلند مدت نیز مورد توجه ما است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد