Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/AKHFJ9
1396/12/12 - 16:22 تاريخ انتشار: 1460 تعداد بازديد: 47866 كد خبر:
افزایش ظرفیت فولادسازی در سال ۱۴۰۴
آمارها حکایت از آن دارد که در حال حاضر ۱۹ میلیون تن ظرفیت تولید بیلت و بلوم در کشور وجود دارد و در ۲ سال آینده یعنی تا سال ۹۸ بالغ بر ۱۷ میلیون تن دیگر به این ظرفیت افزوده می شود و ظرفیت به حدود ۳۶ میلیون تن می رسد.


برخلاف افرادی که دیدگاهشان این است که ایران به ۵۵ میلیون تن نمی رسید به نظر می رسد در ۱۴۰۴ به ۶۰ تا ۶۱ میلیون تن ظرفیت در فولادسازی خواهیم رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان گفت: آمارها حکایت از آن دارد که در حال حاضر ۱۹ میلیون تن ظرفیت تولید بیلت و بلوم در کشور وجود دارد و در ۲ سال آینده یعنی تا سال ۹۸ بالغ بر ۱۷ میلیون تن دیگر به این ظرفیت افزوده می شود و ظرفیت به چیزی حدود ۳۶ میلیون تن می رسد.

وی افزود: ظرفیت اسلب نیز در حال حاضر ۱۱ میلیون تن است و با اضافه شدن واحدهای جدید ظرف ۲ سال آینده، به ۱۷ میلیون تن می رسد. در مجموع ۵۳ میلیون تن ظرفیت تا سال ۹۸ ایجاد خواهد شد.

تجلی زاده اظهار داشت: در افق ۱۴۰۴ حدود ۲ میلیون تن دیگر به ظرفیت اسلب و ۶ میلیون تن به ظرفیت بلوم و بیلت افزوده می شود و برخلاف افرادی که دیدگاهشان این است که ما به ۵۵ میلیون تن نمی رسیم به نظر می رسد در ۱۴۰۴ به ۶۰ تا ۶۱ میلیون تن ظرفیت در فولادسازی می رسیم و اینجاست که نقش صادرات و ضرورت توسعه آن مطرح می شود.

وی در توضیح بیشتر این موضوع خاطرنشان کرد: برای آنکه این ظرفیت ها را بکار بگیریم باید بازارهای بین المللی صادراتی مناسب برای محصولات تعریف کنیم چراکه سرانه مصرف در بازار داخلی از ۲۰۰ کیلوگرم نهایتا به ۴۰۰ کیلوگرم خواهد رسید و با فرض جمعیت ۹۰ میلیون نفری، ظرفیت مصرف داخل به ۳۶ میلیون تن خواهد رسید و مابقی باید صادر شود.

معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در خاتمه افزود: لزوما باید هر چه سریعتر مشوق های مالی و بانکی و معافیت ها برای صادرکنندگان تعریف شود چرا که در غیر این صورت از فرصت طلایی اختلاف قیمت داخلی و جهانی فولاد در راستای توسعه صادرات غیر نفتی کشور بهره برداری بهینه صورت نمی پذیرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد