Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/kaoY8h
1396/12/12 - 13:55 تاريخ انتشار: 1196 تعداد بازديد: 47869 كد خبر:
تولید نفت اوپک به پایین ترین رقم در ۱۰ ماه گذشته رسید
تولید نفت اوپک در ماه فوریه، عمدتا به دلیل تعمیر یک میدان نفتی در امارات و ادامه کاهش تولید ونزوئلا، به پایین ترین رقم ۱۰ ماه گذشته رسیده است.


تولید نفت اوپک در ماه فوریه، عمدتا به دلیل تعمیر یک میدان نفتی در امارات و ادامه کاهش تولید ونزوئلا، به پایین ترین رقم ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، تولید نفت اوپک در ماه فوریه، عمدتا به دلیل تعمیر یک میدان نفتی در امارات و ادامه کاهش تولید ونزوئلا، به پایین ترین رقم ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

تحقیق جدید بلومبرگ از تحلیلگران، شرکت های نفتی و آمارهای ردگیری کشتی ها نشان می دهد که تولید نفت ۱۴ کشور عضو اوپک در ماه فوریه با ۸۰ هزار بشکه کاهش به ۳۲.۲۸ میلیون بشکه در روز رسیده است. این پایین ترین میزان تولید نفت اوپک از آوریل ۲۰۱۷ تاکنون است.

میزان تولید نفت ونزوئلا در این ماه با ۳۰ هزار بشکه کاهش به ۱.۶۸ میلیون بشکه در روز رسیده است. این کشور آمریکای لاتین یکی از دلایل اصلی کاهش تولید اوپک در ماه گذشته میلادی بوده است. صنعت نفت ونزوئلا از عدم سرمایه گذاری و وضع قریب الوقوع تحریم های آمریکا رنج می برد و تولید نفت آن به پایین ترین رقم از دهه ۱۹۸۰ تاکنون رسیده است.

تولید نفت امارات نیز در ماه گذشته به دلیل عملیات تعمیرات در میدانی که نفت داس بلند این کشور را تولید می کند کاهش داشته است. این تحقیق حاکی است، امارات تولید نفت خود را ۵۰ هزار بشکه نسبت به ماه ژانویه کاهش داده و به ۲.۸ میلیون بشکه رسانده است.

تولید نفت عربستان هم با کاهشی ۸۰ هزار بشکه ای به ۹.۸۸ میلیون بشکه رسیده است. تولید نفت لیبی در این ماه ۷۰ هزار بشکه افزایش یافته و به بالاترین رقم از سال ۲۰۱۳ یعنی ۱.۰۵ میلیون بشکه رسیده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد