Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/mZZs6o
1396/12/13 - 14:35 تاريخ انتشار: 825 تعداد بازديد: 47894 كد خبر:
فولکس واگن و بی ام دبلیو، قربانیان جنجال ترامپ و اروپا
بیشترین آسیب را از جنجال های توئیتری ترامپ و اتحایه اروپا، شرکت های خودروسازی فولکس واگن و بی ام دبلیو آلمان می برند که بیشترین میزان فروش را در آمریکا دارند.

ترامپ، در تهدیدی جدید به اتحادیه اروپا اخطار داد که اگر عکس العملی نسبت به اعمال تعرفه گمرکی بر آلومینیوم و فولاد نشان دهد، واردات خودروهای اروپایی را در آمریکا با مشکل مواجه می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، رئیس جمهور آمریکا در هفته گذشته با اعمال تعرفه جدید گمرکی بر واردات آلومینیوم و فولاد بازارها را به هم ریخت.

وی با این تصمیم جدید، هم به صنعت فولاد داخلی کشور خود کمک کرد و هم از طرفی موجب وارد شدن صدمه های آتی به صنایع دیگر در آمریکا شد.

قیمت سهام شرکت های فولاد و فلزات داخل آمریکا در پی این تصمیم جدید، با افزایش قیمت همراه شدند در حالی که شرکت های خودروسازی به دلیل واردات قطعات خودرو از خارج از آمریکا، روند کاهشی قیمت سهام را در پیش گرفتند.

کارشناسان معتقدند این تصمیم ترامپ موجب ایجاد جنگ تجاری خواهد شد. اما وی با واکنشی جنجالی در اکانت توئیتر خود اعلام داشت: جنگ تجاری خیلی هم بد نیست! به خصوص این که پیروز آن میدان باشیم!

در این میان، ژان کلود جانکر، رئیس کمیسیون اروپا با واکنشی نسبت به این تعرفه اعلام داشت: این تصمیم ترامپ، بدون جواب از سوی اتحادیه اروپا نمی ماند.

حالا، ترامپ عکس العمل جدیدی نشان داده و اعلام داشته اگر اروپا واکنشی نسبت به این تعرفه گمرکی داشته باشد، واردات خودروی اروپا را به آمریکا با چالش رو به رو میکنیم و بر آن مالیات های جدید وضع می کنیم .

بیشترین آسیب را از این جنجال های توئیتری، شرکت های خودروسازی فولکس واگن و بی ام دبلیو آلمان می برند که بیشترین میزان فروش را در آمریکا دارند. بیشتر شرکت های خودروسازی لوکس آلمان، خودروهای خود را در آمریکا تولید می کنند و سرمایه آمریکایی ها را به جیب می زند.

در سال 2016 میلادی، اتحادیه اروپا در حدود 6 میلیون خودرو به خارج از مرزهای این کشورها صادر کرد و از این 6 میلیون ، یک میلیون به آمریکا صادر شد.

هر سال، بیشترین میزان واردات به آمریکا از سوی اروپا بوده و بر اساس آمار منتشر شده در سال 2017 میلادی واردات آمریکا از سوی کشورهای اروپایی در حدود 11 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

اعمال تعرفه 25 درصدی بر روی واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی بر واردات آلومینیوم، در واقع تجارت جهانی را در حالت شوک قرار داده است .

بر اساس اخبار وال استریت ژورنال، مشاور اقتصادی کاخ سفید، گری کوهن، اظهار نظر جدیدی داشته و گفته است که اعمال تعرفه از سوی ترامپ، وی را به روزهای پایانی رئیس جمهوری خود نزدیک می کند.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد