Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/dH8Mt9
1396/12/13 - 15:09 تاريخ انتشار: 852 تعداد بازديد: 47905 كد خبر:
بورس دوبی مالک بدترین متغیر معاملاتی خاورمیانه
بازار دوبی با روزهای طلایی خود فاصله گرفته است و سرمایه گذاران کماکان در حال کوچ از این بازار هستند.

بازار دوبی در معاملات چهارمین روز از ماه مارچ، با روند نوسانی شاخص ها همراه شد و به نظر می رسد از جذابیت این بازار برای سرمایه گذاران کاسته شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازار دوبی با روزهای طلایی خود فاصله گرفته و سرمایه گذاران کماکان در حال کوچ از این بازار هستند.

ارزش سهام معامله شده در بازار اصلی امارات به پایین ترین میزان نسبت به پنج ماه گذشته رسیده و افت شاخص های این بازار بسیار محسوس بوده است.

بررسی میانگین 30 روز گذشته، این بازار نشان می دهد که نسبت معاملات روزانه صورت گرفته با حجم بسیار کمی رو به رو بوده و این بزرگترین نشانه از کم رنگ شدن رونق در بازار سهام  دوبی است که منجر به افت شاخص اصلی این بازار در مقایسه با سال 2016 شده است.

علی آدو، مدیر موسسه مدیریت دارایی دامان در دوبی در این خصوص بیان داشت: اشتهای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حضور در بازار سهام دوبی کم شده است. پیش بینی کارشناسان این بود که پس از پشت سرگذاشتن فصل ارائه گزارش های مالی، بازار دوباره جان خواهد گرفت که این پیش بینی محقق نشد. بازار با کمبود کاتالیزور رو به رو شده است.

یکی از بزرگترین سهم ها در بازار دوبی که به شرکت ساختمانی عمار تعلق دارد در سال 2018 با افت 11 درصدی همراه بوده و کمترین میزان معامله را نسبت به دو سال گذشته از آن خود کرده است.

به این ترتیب، شاخص دوبی، به عنوان بدترین متغیر معاملاتی در میان بازارهای خاورمیانه شناخته شد که افت 4.8 درصدی را در سال جاری داشته است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد