Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/qofA7d
1396/12/13 - 16:38 تاريخ انتشار: 1468 تعداد بازديد: 47908 كد خبر:
با حضور بورس تهران در عمان برگزار شد:
جلسه هیئت مدیره و کمیته کاری فدراسیون بورس های اروپا – آسیایی
در این جلسه دبیرکل فیاس درباره اقدامات انجام شده و وظایف محوله گزارشی ارائه داد. سپس اعضای فیاس درباره سیاست های کلی فیاس و وضعیت عضویت بورس استانبول به تبادل نظر پرداختند. همچنین تغییرات و اصلاحات لازم در اساسنامه فیاس و نیز صورت های مالی مطرح و تصویب شد. همچنین عنوان شد که بورس های بحرین و قطر در خواست عضویت کامل داده اند و بورس های گرجستان و بلاروس نیز درخواست تبدیل به عضو ناظر را ارسال کردند.

 

جلسه هیئت مدیره و کمیته کاری فدراسیون بورس های اروپا - آسیایی با حضور بورس تهران در مسقط پایتخت عمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت بورس تهران- نشست هیئت مدیره با ریاست بورس مصر و نایب رئیسی بورس مسقط و با حضور بورس های تهران، فرابورس ایران، قزاقستان، نزدک ارمنستان، فلسطین، قبرس، EBRD، AFM، فدراسیون بورس های عربی و سپرده گذاری مرکزی ایران برگزار شد.

در این جلسه دبیرکل فیاس درباره اقدامات انجام شده و وظایف محوله گزارشی ارائه داد. سپس اعضای فیاس درباره سیاست های کلی فیاس و وضعیت عضویت بورس استانبول به تبادل نظر پرداختند. همچنین تغییرات و اصلاحات لازم در اساسنامه فیاس و نیز صورت های مالی مطرح و تصویب شد. همچنین عنوان شد که بورس های بحرین و قطر در خواست عضویت کامل داده اند و بورس های گرجستان و بلاروس نیز درخواست تبدیل به عضو ناظر را ارسال کردند.

در کمیته کاری فیاس نیز بورس های تهران، فرابورس ایران، مسقط، مصر، قبرس، آتن، ارمنستان، امان، دمشق، فلسطین، عراق، بخارست، کلمبو، سپرده گذاری ایران و ارمنستان و نمایندگانی ازEBRD، GMEX و ANNA حضور داشتند. دبیرکل فیاس در خصوص پروژه های آتی فیاس از جمله برگزاری "لیگ قهرمانان" بین بورس های عضو فیاس و تعیین دستورالعمل اجرایی مشارکت در این پروژه مطالبی را ارائه کرد. به گفته دبیرکل فیاس، تهیه "گزارش کارآمدی کسب و کار" ویژه هر بورس از جمله اقدامات انجام شده بود.

در ادامه این جلسه، بورس قزاقستان گزارش جامعی را درخصوص وضعیت، آمارهای معاملاتی و تغییرات انجام شده از ابتدای تاسیس تاکنون ارائه کرد. سپرده گذاری ایران نیز درباره ساختار بازار سرمایه ایران، رویه های اجرایی سپرده گذاری و محصولات نرم افزاری و فنی و پروژه های آتی این شرکت مطالبی را عنوان کرد.

 همچنین نمایندگان EBRD و ANNA درباره فعالیت ها و حوزه کاری خود گزارش هایی را ارائه و درخصوص امکان استفاده از تجربیات آنها در بورس های عضو به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه کمیته کاری از جمله دکتر حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس تهران در خصوص ساختار بازار سرمایه، انواع ابزارهای قابل معامله، اقدامات انجام شده و برنامه های پیش رو ارائه محتوا کرد.

همچنین مقرر شد نشست سالانه فدراسیون بورس های اروپا آسیایی در مصر و به میزبانی بورس این کشور در نوامبر 2018 برگزار شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد