Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/w7wFj9
1396/12/19 - 09:34 تاريخ انتشار: 3728 تعداد بازديد: 48031 كد خبر:
بسته خبری 96.45؛
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته
پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، در بسته خبری پیش‌رو، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.


اقتصاد در مسیر رشد و توسعه

رییس جمهور روز یکشنبه، 13 اسفندماه، در مجمع بانک مرکزی با یادآوری اینکه اساس این است که بانک‌ها از بنگاه‌داری خارج شوند، دارایی‌های منجمد را در مسیر تولید به کار اندازند، همکاری بین بانک مرکزی و بانک‌ها ادامه یابد و ارتباطات با بانک‌های جهانی بیشتر شود، گفت: سرمایه گذاری خارجی و فاینانس‌ها نسبت به گذشته شرایط بسیار بهتری دارد و بانک مرکزی باید شرایط را تسهیل کند تا ظرف شش ماه تا یک سال بخش خصوصی و دولتی بتوانند از این فاینانس‌ها استفاده کنند تا شرایط بهتری برای اقتصاد رقم بخورد. در همین نشست، سیف ایجاد هماهنگی‌های لازم با وزارت امور اقتصادی و دارایی برای انتقال معاملات ثانویه اوراق دولتی سخاب به بازار سرمایه، تعدیل سهم گواهی سپرده و سپرده‌های بانکی از مجموع دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و دستیابی به توافق و تعامل سازنده با خودروسازان را از جمله اقدامات انجام شده دانست و گفت: ساماندهی و تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات اعتباری غیرمجاز در حد دارایی های شناسایی شده آنها، مشارکت فعال بانک مرکزی در بازار بین‌بانکی ریالی، تبدیل اضافه‌ برداشت بانک‌ها به خطوط اعتباری با نرخ‌های مناسب، سپرده‌گذاری در بازار بین بانکی و تمدید سپرده‌های قبلی، زمینه کاهش فشار نقدینگی بر بانکها را فراهم کرد.

مشاهده کل خبر


اتصال بورس و سینما در آستانه تحقق

در نشست مشترک معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مدیر عامل صندوق اعتباری با دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام شد با تأسیس «صندوق سرمایه‌گذاری سینما»، امکان تامین مالی صنعت سینما از طریق بازار سرمایه برای نخستین بار فراهم می‌شود. یکی از ویژگی‌های بارز این صندوق، معافیت مالیاتی و قابل خرید و فروش بودن واحدهای آن در بازار سرمایه است و همچنین به واسطه جذب سرمایه‌های بخش خصوصی کاهش هزینه‌های دولت را در پی خواهد داشت. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز داشت: هر چند موضوع راه اندازی صندوق جسورانه با محوریت صنعت سینما حایز اهمیت است اما با اهمیت تر از آن، مساله فرهنگ سازی برای بازار سرمایه و بورس است و امیدواریم با کمک صنعت فیلم سازی فرهنگ سازی لازم برای سرمایه گذاری صحیح محقق شود.

مشاهده کل خبر


مسیر ورود بنگاه های اقتصادی به بورس، هموار است

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، گفت: در صورت به ثمر رسیدن مذاکرات و خرید یک سامانه معاملاتی مدرن با قابلیت معامله‌ ابزارهای جدید، راه‌اندازی بازار قراردادهای آتی سبد سهام با سرعت و انسجام بیشتر انجام خواهد گرفت. حسن قالیباف اصل اظهار داشت: تعداد شرکت‌هایی که در خارج از بازار سرمایه فعالیت می‌کنند و با اندک تغییرات ساختاری یا تصمیم مدیریتی، قابلیت ورود به بورس یا فرابورس را دارند، زیاد است. امروزه، بسیاری از صنایع و شرکت های مستعد و بزرگ کشور همچنان در اختیار دولت یا نهادهایی قرار دارد که بنا به دلایل اجتماعی، حاکمیتی یا قانونی امکان حضور در بورس برای آن­ها فراهم نشده است.

مشاهده کل خبر


یازده سالگی فاینکس، متمایز از سایر دوره ها

به گفته رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک بیمه، برای نخستین بار در راستای فرهنگ سازی در فاینکس 2018 رویدادی تحت عنوان بومی نو- فین تک با هدف فرهنگ سازی بازار سرمایه ویژه دانش آموزان پایه اول متوسطه برگزار می شود. بومی نو- فین تک، یک رویداد استارتاپی دانش آموزی است که در این رویداد دو روزه، از فعالیت ها و برنامه های 30 گروه دانش آموزی در صنعت مالی رونمایی و داوری می شود و به دانش آموزان برگزیده در این رقابت هدایایی اهدا می شود. یاسر فلاح به راه اندازی اپلیکیشن تعاملی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: اپلیکیشن نمایشگاه جهت تسهیل در دسترسی بازدید کنندگان به امکانات و وقایع نمایشگاه و افزایش کیفیت و اثربخشی بازدید از نمایشگاه ساخته شده است. مهمترین هدف این اپلیکیشن امکان دستیابی بازدیدکنندگان به افراد و مشارکت کنندگانِ هدف شان است.

مشاهده کل خبر


فاینکس، ملاک سنجش بازار سرمایه

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: برگزاری فاینکس برای بازار سرمایه ایران ضروری است و این رویداد، مهمترین فرصت تعامل ارکان با فعالان این بازار محسوب می شود. حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران در گفت و گو با "سنا" درباره برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: همواره بخش های مختلف بازار سرمایه کشور با یکدیگر هم افزایی دارند و فعالیت آنها به هم مرتبط است. به عنوان مثال بورس کالا باید با شرکت های تامین سرمایه نقطه قراری داشته باشد تا توسعه ای که در صندوق های کالایی رخ داده را مرور، مشکلات را بررسی و اگر نیاز است اصلاحاتی در فرآیند بازار ایجاد کند و نمایشگاه جایی برای اینگونه تعاملات است.

مشاهده کل خبر


سامانه مذاکره ادغام و تملیک در فرابورس ایران راه‌اندازی شد

مدیرعامل فرابورس ایران از راه‌اندازی «سامانه مذاکره ادغام و تملیک» در بازار فرابورس خبر داد و آغاز به کار این سامانه را یک اقدام عملی در راستای اطلاع‌رسانی عمومی پیرامون شرکت‌هایی که در لیست واگذاری هستند، عنوان کرد. به گفته امیر هامونی، توسط سامانه مذاکره ادغام و تملیک سازمان‌هایی که بنگاه‌های قابل واگذاری دارند از قبیل سازمان خصوصی‌سازی، بانک‌ها، موسسات و نهادهای عمومی، سازمان تامین اجتماعی و ... می‌توانند کل لیست قابل واگذاری را با مشخصات آن‌ها در اختیار فرابورس ایران قرار دهند تا پس از آنکه خریداران احتمالی آن‌ها مشخص شد امکان آگهی و در نهایت عرضه آن وجود داشته باشد.

مشاهده کل خبر


بازار اسناد خزانه اسلامی کاملا نقدشونده است

به گفته معاون توسعه بازار فرابورس ایران، از آنجا که تضامین بسیار محکمی برای اوراق خزانه وجود دارد و خود دولت - یعنی سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور - ضامن بازپرداخت آن هستند، این اوراق در تمامی اقتصادهای دنیا کم‌ریسک‌ترین اوراق تلقی می‌شوند. غلامعلی‌پور از رشد درجه اعتباری دولت در بین سرمایه‌گذاران بورسی خبر داد و گفت: با بازگشت اوراق سخاب به بازار سرمایه، نرخ‌ها کاهش قابل‌توجهی داشتند و پیمانکاران با تنزیل کمتری به پول خود رسیدند. به همین دلیل، بازار اسناد خزانه ما به دلیل اینکه مرتب پیمانکاران این امکان را دارند که اسناد خزانه خود را تبدیل به پول کنند، یک بازار کاملا نقد شونده است.

مشاهده کل خبر


فاینکس فرصت تبلیغاتی موثر برای نظام بانکی کشور است

دبیر کمیسیون هماهنگی روابط عمومی های بانک های دولتی با اشاره به برگزاری فاینکس 2018 به "سنا" گفت: حضور بازار پول در این رویداد بین المللی علاوه بر اینکه باعث هم افزایی صنعت مالی کشور می شود به دلیل تعامل حداکثری نظام بانکی با عموم جامعه عاملی در جهت توجه اقشار مختلف به نمایشگاه می شود. به گفته حسین امامی، برای اینکه در این دوره از نمایشگاه، حضور بانکی ها پررنگ تر از سنوات گذاشته دیده شود، برنامه های ویژه ای همچون برگزاری میزگرد، همایش و پنل های آموزشی در نظر گرفته شده است که مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان در نمایشگاه، حضور بانک ها را در این رویداد بین المللی در حد و اندازه جایگاه نظام پولی کشور ارزیابی کنند.

مشاهده کل خبر


حضور موثر صنعت بیمه در یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

به گفته مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی نمایشگاه یازدهم فرصتی برای دست اندرکاران صنعت بیمه است که به ارزیابی بی واسطه و رودرروی عملکرد و دستاوردهای شرکت های بیمه و برنامه های این شرکت ها برای ارتقای صنعت بیمه کشور بپردازند. مصطفی زندی زندی با بیان اینکه، صنعت بیمه جدیدترین خدمات و دستاوردهای خود را در این نمایشگاه عرضه خواهد کرد، افزود: نمایشگاه یازدهم فرصتی برای دست اندرکاران صنعت بیمه است که به ارزیابی بی واسطه و رودرروی عملکرد و دستاوردهای شرکت های بیمه و برنامه های این شرکت ها برای ارتقای صنعت بیمه کشور بپردازند در خصوص افق آینده بازار بیمه با همتایان و همکاران خود به بحث و گفتگو بنشینند.

مشاهده کل خبر


اینوکس یازدهم؛ فرصتی برای تشریح سیاست های ارکان بازار سرمایه

سعید اسلامی اینوکس را محلی برای گفت و گوی اهالی بازار سرمایه دانست و گفت: این همفکری و تعامل بین اهالی بازار سرمایه اتفاق خوبی است که می تواند دستاوردهای زیادی به همراه داشته باشد. دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری با تأکید بر این نکته که فرهنگ سازی لازمه توسعه و رونق بازار سرمایه است، گفت: بازار سرمایه حوزه ای است که نیاز به نگاه تخصصی دارد به همین منظور باید از طریق فرهنگ سازی علاوه بر آشنایی عمومی و جذب مخاطب حداکثری به حضور تخصصی در بازار سرمایه کمک شود و یکی از فرصت هایی که می تواند به این روند کمک کند، در ایام نمایشگاه به دست می آید که باید به نحو احسن از این فرصت بهره گرفت.

مشاهده کل خبر


60 درصد بازار تحت تأثیر 2 مؤلفه نرخ ارز و قیمت های جهانی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید درباره مؤلفه های اثرگذار بر بازار سرمایه در سال 96 به "سنا" گفت: تردید در ثبات نرخ ارز و قیمت جهانی کامودیتی ها دو مولفه مهم در سال جاری بودند که به رشد قابل قبول بازار کمک کردند. از آنجایی که ۶۰ درصد بازار سهام کشور به صورت مستقیم به دو متغیر «ارز» و «قیمت های جهانی» وابسته است حرکت این دو مولفه بسیار در روند بازار سرمایه موثر است. سیاوش وکیلی درباره چشم انداز بازار سرمایه در سال 97 افزود: از نظر بنیادی بسیاری از صنایع از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و متغیر منفی داخلی وجود ندارد که چنانچه مواضع امریکا در خصوص وضعیت برجام نیز از ابهام خارج شود می توان انتظار سالی خوب را برای بازار سرمایه و اهالی آن داشت.

مشاهده کل خبر


روند روبه رشد بازار سرمایه در سال 97 ادامه دارد/صنایع پیشرو در سال آتی

مدیرعامل شرکت توسعه مالی مهر آیندگان در گفت و گو با "سنا" در خصوص وضعیت بازار سرمایه در اسفند ماه گفت: به طور کلی معمولا بازار سرمایه در اسفند ماه شاهد فشار عرضه از سوی سرمایه گذارانی است که قصد دارند در پایان سال سودهای خود را شناسایی کنند یا برای پرداخت های پایان سال نیازمند نقدینگی هستند که این شرایط کوتاه مدت است. مصطفی امید قائمی با پیش بینی شرایط مثبت بازار سرمایه در سه ماه اول سال آینده نیز اظهار داشت: به طور کلی سال 96 برای بازار سرمایه سال خوبی بود. افزایش نرخ ارز، رشد قیمت های جهانی محصولات پایه و شرایط خوب صنایع داخلی، باعث می شود چشم انداز بازار 97 مثبت باشد.

مشاهده کل خبر


چشم انداز بازار سرمایه برای سال 97 روشن است

مدیرعامل کارگزاری بانک سامان، چشم انداز بازار سرمایه را برای سال آتی روشن پیش بینی کرد و گفت: اگر روند اقتصادی و سیاسی همین باشد که هست و فشار خارجی نداشته باشیم، سال 97 می تواند سال بسیار خوبی باشد. حمیدرضا مهرآور با مثبت توصیف کردن ورود شرکت های جدید به بازار سرمایه گفت: این تحول به خودی خود یک مزیت محسوب می شود؛ ضمن اینکه ورود شرکت های جدید به بازار سرمایه می تواند محرک و مشوقی برای ورود سرمایه گذاران جدید هم باشد. چرا که غالبا شرکت هایی که عرضه می شوند سود خوبی عاید سرمایه گذاران می کنند و هر بار افراد بیشتری تشویق به دریافت کد بورسی می شوند.

مشاهده کل خبر


جلسه هیئت مدیره و کمیته کاری فدراسیون بورس های اروپا – آسیایی

جلسه هیئت مدیره و کمیته کاری فدراسیون بورس های اروپا - آسیایی با حضور بورس تهران در مسقط پایتخت عمان برگزار شد. در این جلسه دبیرکل فیاس درباره اقدامات انجام شده و وظایف محوله گزارشی ارائه داد. سپس اعضای فیاس درباره سیاست های کلی فیاس و وضعیت عضویت بورس استانبول به تبادل نظر پرداختند. همچنین تغییرات و اصلاحات لازم در اساسنامه فیاس و نیز صورت های مالی مطرح و تصویب شد. همچنین عنوان شد که بورس های بحرین و قطر در خواست عضویت کامل داده اند و بورس های گرجستان و بلاروس نیز درخواست تبدیل به عضو ناظر را ارسال کردند.

مشاهده

کل خبر


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد