Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/hXj9Dk
1396/12/19 - 12:46 تاريخ انتشار: 1210 تعداد بازديد: 48032 كد خبر:
شیری زاده به سنا خبر داد؛
صدور قرار وثیقه 125 میلیارد تومانی برای اعضای هیات مدیره کنتور سازی
بازپرس دادسرا برای هر یک از اعضای هیات مدیره آکنتور 125 میلیارد تومان قرار وثیقه صادر کرده است و این اعضا به دلیل عجز در پرداخت این مبلغ روانه زندان شدند و هم اکنون همه اینها در بازداشت به سر می برند.

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار، از صدور قرار وثیقه 125 میلیارد تومانی برای هریک از اعضای هیات مدیره شرکت کنتورسازی خبر داد.

محمدعلی شیری زاده به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: بازپرس دادسرا برای هر یک از اعضای هیات مدیره 125 میلیارد تومان قرار وثیقه صادر کرده است و این اعضا به دلیل عدم  پرداخت این مبلغ روانه زندان شدند و هم اکنون همه اینها در بازداشت به سر می برند.

وی با بیان اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار ، در سوم شهریور 95 این شکایت را مطرح کرده بود افزود: پی گیری های فراوانی در خصوص پرونده "آکنتور" صورت گرفت که نهایتا منجر به بازداشت همه اعضای هیات مدیره آن شد. پیش از این نیز، مدیرعامل کنتورسازی نیز با وثیقه 500 میلیارد تومانی در بازداشت بود که البته در قرار صادره جدید، این مبلغ به 125 میلیارد تومان تعدیل پیدا کرد.

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار توضیح داد: افراد دیگری هم دخیل در این پرونده بودند که آنها هم تفهیم اتهام و به زودی کیفرخواست آنها صادر می شود.

شیری زاده با بیان اینکه در پی تفهیم اتهام های اولیه ، بعضی از افراد مرتبط با پرونده آکنتور با قرار وثیقه آزاد هستند یا قرار وثیقه های کمتری برای آنها در نظر گرفته شد، اظهار داشت: با بررسی پرونده و کشف این موضوع که نقش این متهمین پررنگ بوده ، احتمال می دهیم در کیفرخواست و قرار وثیقه ای که برای آنها صادر خواهد شد، این مجازات ها و قرارها تشدید شود .

وی با بیان اینکه تحقیقات قضایی روی مجموعه ای از افراد جدید هم در این پرونده انجام شده است، گفت: جرم آنها تحت عنوان کلاهبرداری مطرح و در حال رسیدگی است که در مورد آنها هم ظرف چندماه آینده اقدامات قضایی لازم انجام می شود .

 شیری زاده در پایان تصریح کرد: پرونده جرایم بورسی شرکت کنتورسازی در حال تکمیل است و دادسرا در مرحله پایانی کار قرار دارد و به زودی دادگاه این پرونده برگزار می شود. همچنین در خصوص این افراد، مجموعه ای از جرایم عمومی و غیربورسی هم وجود دارد که رسیدگی های آن آغاز شده است.

خاطرنشان می شود: از شهریور سال گذشته، پرونده شرکت کنتور سازی متعاقب اطلاعات اعلام شده خلاف واقع از سوی ناشر تشکیل شد و سپس سازمان بورس به نمایندگی از سهامدارانی که حق آنها تضعیف شده و هم به دلیل صدمات وارده به نظم جاری بازار سرمایه، در مجتمع امور اقتصادی شکایت خود از این شرکت را مطرح کرده است .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد