Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/SvVcdX
1396/12/20 - 15:22 تاريخ انتشار: 1179 تعداد بازديد: 48075 كد خبر:
پوری حسینی:
19 میلیون نفر سود سهام عدالت خود را دریافت کرده اند
پوری‌حسینی با بیان اینکه ارزش سهام عدالت در بازار حدود ۲.۵ میلیون تومان است، گفت : یک خانوار ۵ نفره عضو کمیته امداد و با درآمد پایین از طریق سهام عدالت دارای دارایی ۱۲.۵ میلیون تومانی است.


رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: ارزش روز سهام عدالت در بازار حدود ۲.۵ میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، وی افزود: در این مدت برای ۴۹ میلیون نفر صورت‌حساب صادر شده و از این افراد کد شبای بانکی نیز دریافت شده است. به‌ گفته پوری‌حسینی، سود سهام عدالت نیز از دی ماه امسال بدون مراجعه به بانک یا تعاونی‌های شهرستانی از طریق اینترنت به مردم ارائه شده است.

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: امروز ۴۹ میلیون نفر صورت‌حساب خود را از طریق سامانه سهام عدالت دریافت کرده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد سهام عدالت ساماندهی شده است.

پوری‌حسینی با بیان اینکه ارزش سهام عدالت در بازار حدود ۲.۵ میلیون تومان است، گفت : یک خانوار ۵ نفره عضو کمیته امداد و با درآمد پایین از طریق سهام عدالت دارای دارایی ۱۲.۵ میلیون تومانی است.

وی افزود: برای نخستین بار سود قانونی به سهام عدالت پرداخت شده و برای خانوار ۵نفره ۷۵۰ هزار تومان سود سهام عدالت پرداخت شده است، این در حالی بود که فرصت ۸ماهه شرکت‌های سرمایه‌پذیر برای پرداخت سود هنوز به پایان نرسیده است.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در حال حاضر برای ساماندهی سهام عدالت لایحه‌ای به مجلس ارائه شده و امیدواریم مجلس اجازه فعالیت صندوق‌های قابل معامله در بورس را صادر کند تا مردم احساس بهتری نسبت به سهام عدالت و مالکیت آن داشته باشند.

همچنین رییس سازمان خصوصی سازی از توزیع سود سهام عدالت میان ٤٩ میلیون نفر ایرانی خبر داد و گفت: از ٢٠ میلیون نفر مشمول، تاکنون ١٩ میلیون نفر سود سهام عدالت سال مالی ٩٥ را دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: طرح سهام عدالت با هدف تحقق عدالت اجتماعی و سهام دار کردن مردم و مشارکت در اقتصاد و احساس تعلق اجتماعی در زمان دولت نهم اجرا شد که بر اساس آن سهام ۶۰ شرکت مهم دولتی از جمله فولاد مبارکه، ذوب آهن و شرکتهای مهم در قالب سهام عدالت به ۷ دهک جمعیتی واگذار شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد