Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/mUBrzs
1396/12/20 - 16:03 تاريخ انتشار: 1424 تعداد بازديد: 48086 كد خبر:
در معاملات امروز بورس تهران؛
حجم و ارزش معاملات صعودی شد
در بازار امروز گروه های خودرو، فلزات اساسی و مواد دارویی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

در معاملات روز جاری بورس تهران حجم و ارزش معاملات رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 735 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.

ارزش معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی یک هزار و 896 میلیارد ریال بود و در 86 هزار نوبت معاملاتی ثبت شد.

در بازار امروز گروه های خودرو، فلزات اساسی و مواد دارویی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای نیرو کلر، درخشان تهران، حمل و نقل توکا، پارس الکتریک، قند ثابت خراسان، تولیدی شیشه رازی و معادن منگنز ایران بود.

در مقابل نمادهای داروسازی زهراوی، سرمایه گذاری ملی ایران، پست بانک ایران، بیمه آسیا، کشاورزی و دامپروری مگسال، لوله و ماشین سازی ایران و لعابیران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

همچنین امروز بیشترین تقاضا در اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، اوراق مشارکت کارکنان نفت و اوراق صکوک فولاد کاوه کیش ثبت شد. این نمادها بیشترین صف خرید را داشتند.

این در حالی بود که نمادهای کنتورسازی ایران، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و سهام زامیاد با بیشرین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز نمادهای مخابرات، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس، سرمایه گذاری معادن و فلزات و گسترش نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت 566 واحدی این متغیر را ثبت کردند.

شاخص کل در پایان معاملات امروز به رقم 96 هزار و 28 رسید. این در حالی بود که نماد خدمات انفورماتیک با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 475 و 823 واحد افت کرد. سایپا دیزل امروز با معامله 112 میلیون سهم به ارزش 126 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد