Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/XX7Ujc
1396/12/21 - 13:54 تاريخ انتشار: 1068 تعداد بازديد: 48099 كد خبر:
انتشار آمار میزان مشاغل در آمریکا، آسیا را مثبت کرد
انتشار آمار میزان مشاغل در آمریکا در روز جمعه، نشان از بازگشت قدرت به اقتصاد آمریکا بود در حالی که شاخص دلار با روند نزولی رو به رو شد.

بازارهای آسیایی در پی کاهش تب ایجاد شده از سوی ترامپ بر سر تعرفه های وضع شده، توانستند نخستین روز معاملاتی را با افزایش شاخص ها سپری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، انتشار آمار میزان مشاغل در آمریکا در روز جمعه، نشان از بازگشت قدرت به اقتصاد آمریکا بود در حالی که شاخص دلار با روند نزولی رو به رو شد.

بر اساس این گزارش، شاخص آسیا پاسفیک با روند افزایشی همراه شد و متغیرهای معاملاتی از توکیو تا سیدنی روند مثبت را به ثبت رساندند .

در این بین، شاخص تاپیکس با بهترین روند صعودی نسبت به سه هفته گذشته رو به رو شد در حالی که شاخص ها در بازار چین روند نوسانی داشتند.

قیمت ین در این بازارها با کاهش رو به رو شد در حالی که نگرانی های سیاسی در خصوص عملکرد وزیر اقتصاد ژاپن  همچنان اقتصاد این کشور را تهدید می کند.

تقویت شاخص های اقتصادی موجب ایجاد یک نفس تازه در بازارها و شاخص های جهانی شده است . کریس برانکین، مدیر موسسه تی دی آمریترید سنگاپور در این خصوص ابراز داشت: مشتریان ما هنوز به بازار امیدوار هستند. با انتشار آمار نرخ بیکاری در آمریکا که به نظر یک سناریوی کامل می آمد سرمایه گذاران فرصت کافی برای حضور در بازارهای جهانی پیدا کردند.

اما خبرهایی که در هفته جاری می تواند بر بازارها اثرگذار باشد به این ترتیب است:

آمار میزان تولیدات چین، خرده فروشی و سرمایه گذاری در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد و به نظر می رسد نشان از رشد آهسته اقتصادی در این کشور باشد.

انتشار نرخ تولید ناخالص ملی در نیوزلند در روزهای آتی در هفته جاری منتشر می شود و می تواند چشم انداز کاملی را نسبت به آینده اقتصادی این کشور نشان دهد.

شاخص های کلیدی صندوق بین المللی پول در هفته های آتی منتشر خواهد شد و به نظر می رسد نرخ تورم در این کشور از 2.1 درصد به 2.2 درصد رسیده باشد .

اما در بازارهای معاملاتی، شاخص آسیا پاسفیک با رشد 1.6 درصدی همراه شد و شاخص تاپیکس 1.5 درصد مثبت شد.

بورس هنگ کنگ با رشد 1.8 درصدی شاخص اصلی رو به رو شد و کاسپی کره جنوبی نیز یک درصد افزایش یافت .

اس اند پی در استرالیا با رشد 0.6 درصدی مواجه شد و شانگهای چین نیز 0.5 درصد افزایش یافت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد