Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/GchnoP
1396/12/21 - 14:26 تاريخ انتشار: 1142 تعداد بازديد: 48103 كد خبر:
معاون نظارتی بانک مرکزی:
بانک فرابورسی و ثامن تا بهار در بانک بورسی ادغام می‌شوند/ پاسخ به شایعه بازداشت
فرشاد حیدری در برنامه خبری امروز با رسانه ها از موافقت ستاد کل نیروهای نیروهای مسلح با ادغام بانک ها و موسسات متبعه خبر داد و اظهار داشت: طبق این توافق مراحل اجرایی ادغام بانک مهر اقتصاد ( با سرمایه 1.2 هزار میلیارد تومانی) و تعاونی اعتباری ثامن در بانک انصار (با سرمایه هزار میلیارد تومانی و حاضر در بورس ) درحال انجام بوده و انتظار می رود طی سه ماه اول سال آینده نهایی شود.


معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام اینکه ادغام بانک مهر اقتصاد و تعاونی اعتباری ثامن در بانک انصار در سه ماه اول سال نهایی می شود در مورد شایعه بازداشت چند مدیر بانک مرکزی توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرشاد حیدری در برنامه خبری امروز با رسانه ها از موافقت ستاد کل نیروهای نیروهای مسلح با ادغام بانک ها و موسسات متبعه خبر داد و اظهار داشت: طبق این توافق مراحل اجرایی ادغام بانک مهر اقتصاد ( با سرمایه 1.2 هزار میلیارد تومانی) و تعاونی اعتباری ثامن در بانک انصار (با سرمایه هزار میلیارد تومانی و حاضر در بورس ) درحال انجام بوده و انتظار می رود طی سه ماه اول سال آینده نهایی شود.

وی ادامه داد: ادغام از رویکردهای بانک مرکزی برای تقویت نظام بانکی و تاسیس بانکی باثبات‌تر و سالمتر بوده و سپرده گذاران این سه بانک و موسسه مطمئن بوده و نگران نباشند. چرا که بانک مرکزی مقید به حفظ حقوق تمام ذینفعان بوده و در جریان ادغام هیچ وفقه ایی حتی برای یک دقیقه رخ نخواهد داد.

حیدری در واکنش به سئوالی مبنی بر بازداشت مدیران بانک مرکزی توضیح داد: این موضوع صحت ندارد بلکه و هیچ مدیری از بانک مرکزی در بازداشت نیست بلکه دو کارمند به دلیل تخلف بیرونی و داخلی تخلفاتی داشته اند که قوه قضائیه درحال رسیدگی است.

این مقام مسئول درباره بسته 19 بندی بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز هم گفت: نرخ سود سپرده و تسهیلات باید در حداقل ممکن و در نقطه تعادل و قابل رقابت باشد اما گاه مسائل خارج از مولفه های اقتصادی موجب می شود تا بانک مرکزی سیاست های کوتاه مدتی مانند عرضه گواهی سپرده 20 درصدی در بانک ها و پیش فروش سکه و... را برای ایجاد تعادل در بازار ارز اجرا کند.

به گفته حیدری، با اجرای برنامه های جدید بانک مرکزی از سه هفته پیش، میزان قابل توجهی از پول به شبه پول تبدیل شده و در صورت لزوم ، دیگر برنامه های مدنظر اعلام و اجرا خواهد شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد