Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/CLd9FJ
1396/12/21 - 15:49 تاريخ انتشار: 1502 تعداد بازديد: 48114 كد خبر:
در بازار امروز ثبت شد؛
رشد دسته جمعی همه متغیرهای بورس تهران
امروز، گروه های خودرو، فلزات اساسی و شیمیایی نیز با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

شاخص کل بورس در داد و ستدهای روز جاری، پس از چند روز استراحت به مدار رشد بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری شاخص کل بورس با رشدی 165 واحدی به رقم 96 هزار و 194 واحد رسید.

همچنین امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 54 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 784 میلیارد ریال بود و در 69 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

امروز همچنین تمامی هفت شاخص بورس صعودی بودند. شاخص کل با رشد 165 واحدی به رقم 96 هزار و 194 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 156 و 149 واحد صعودی شدند.

نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، پالایش نفت تهران، ملی مس و گل گهر با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص، رشد این متغیر را رقم زدند.

گروه های خودرو، فلزات اساسی و شیمیایی نیز با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای گروه صنایع بهشهر، سالمین، نیرو کلر، ایران ارقام، سرمایه گذاری صنعت بیمه، حمل و نقل توکا و سرمایه گذاری توکا فولاد بود.

در مقابل نمادهای تامین ماسه ریخته گری، کاشی سعدی، ماشین سازی اراک، ماشین سازی نیرو محرکه، بورس اوراق بهادار تهران، لیزینگ ایران و سرمایه گذاری نیرو با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید واحدهای صندوق امین یکم، پارند پایدار سپهر، واحدهای صندوق کمند، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، اوراق مشارکت کارکنان نفت، اوراق صکوک فولاد کاوه کیش و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا را ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از سهام کنتورسازی ایران، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز ملی مس با معامله بلوکی 275 میلیون سهمی به ارزش 713 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد