Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/Jbqp68
1396/12/27 - 13:48 تاريخ انتشار: 1595 تعداد بازديد: 48235 كد خبر:
ارزش صادرات مواد معدنی به ۸.۴ میلیارد دلار رسید
میزان صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی طی ۱۱ ماهه امسال، ۸ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۴۷۱ تن به ارزش حدود ۳ میلیارد و ۱۲۸ میلیون دلار بود که از نظر تناژ و ارزش به ترتیب ۳۴ و ۲۰ درصد افزایش یافت.


طبق گزارش ۱۱ ماهه تجارت معدنی ایران، ارزش صادرات مواد معدنی به حدود ۸.۴ میلیارد دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایمیدرو، براساس آمار گمرک از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ۹۶، ۵۸ میلیون و ۹۹ هزار و ۲۹۵ تن مواد معدنی از جمله سنگ آهن، زنجیره سیمان، زنجیره فولاد و محصولات فولادی، زنجیره مس و محصولات پایین دستی، زنجیره آلومینیوم و محصولات مرتبط، انواع فرو، نیکل و محصولات، انواع سنگ، انواع سفال آجر و سرامیک، آهن اسفنجی، زغال سنگ و کک، زنجیره کروم، زنجیره سرب، زنجیره روی، آنتیموان، فلزات گرانبها و غیره به خارج صادر شد که ارزش آن به ۸ میلیارد و ۳۹۶ میلیون دلار رسید. میزان تناژ صادر شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۳ درصدی و میزان ارزش صادرات نیز افزایش ۶ درصدی را تجربه کرد.

صادرات ۸ میلیون تن فولاد

در این میان، میزان صادرات زنجیره فولاد و محصولات فولادی طی ۱۱ ماهه امسال، ۸ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۴۷۱ تن به ارزش حدود ۳ میلیارد و ۱۲۸ میلیون دلار بود که از نظر تناژ و ارزش به ترتیب ۳۴ و ۲۰ درصد افزایش یافت.

میزان صادرات زنجیره آلومینیوم و محصولات طی مدت یاد شده، ۱۷۵ هزار و ۵۹۸ تن به ارزش ۳۱۶ میلیون دلار بود که به ترتیب ۳۳ و ۴۰ درصد رشد داشت.همچنین در این مدت، ۳۸۳ هزار و ۷۳۳ تن زنجیره مس و محصولات پایین دستی به ارزش ۴۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار صادر شد که از نظر تناژ و ارزش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۰ و ۳۵ درصد کاهش یافت.

واردات ۵ میلیارد دلار

افزون بر این طی ۱۱ ماهه امسال، ۱۰ میلیون و ۴۳ هزار و ۲۳۶ تن مواد معدنی به ارزش ۵ میلیارد و ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از نظر تناژ و ارزش به ترتیب ۷۵ و ۳۴درصد افزایش یافت. سهم واردات مواد معدنی از کل واردات کشور به لحاظ تناژ و ارزش به ترتیب ۲۹.۶ و ۱۰.۵ درصد افزایش یافت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد