Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/NHuWvo
1397/01/05 - 10:16 تاريخ انتشار: 2105 تعداد بازديد: 48260 كد خبر:
افت متغیرهای معاملاتی در بازار آمریکا
جنگ های تجاری ایجاد شده میان آمریکا و چین موجب شد شاخص های آمریکا در آخرین روز کاری هفته با افت شدیدی همراه شوند و شاخص اس اند پی را با بیشترین میزان افت هفتگی نسبت به دو سال اخیر رو به رو کنند.

بازارهای آمریکا در آخرین روز کاری هفته با روند کاهشی همراه شدند در حالی که شاخص اس اند پی با بیشترین میزان کاهش نسبت به دو سال اخیر رو به رو شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، جنگ های تجاری ایجاد شده میان آمریکا و چین موجب شد شاخص های آمریکا در آخرین روز کاری هفته با افت شدیدی همراه شوند و شاخص اس اند پی را با بیشترین میزان افت هفتگی نسبت به دو سال اخیر رو به رو کنند.

در این میان، قیمت نفت نیز در پی انتخاب مشاور امنیتی ترامپ با روند افزایشی همراه شد.

در بازار آمریکا، شاخص داوجونز با بیشترین میزان کاهش نسبت به ماه نوامبر رو به رو شد و با افت قیمت سهام شرکت های 3M و گلدمن ساکس افت سنگینی را تجربه کرد.

آشفتگی در بازارهای جهانی در پی جنگ تجاری ایجاد شده میان چین و آمریکا و اعمال تعرفه های جدید گمرکی موجب به وجود آمدن موجب هراس در بازارها شد.

رئیس جمهور آمریکا در هفته های گذشته در خصوص اعمال تعرفه های جدید گمرکی خبر داد در حالی که نخست وزیر چین نیز در عکس العملی جدید، اعلام کرد که بر روی 128 قلم واردات خود از آمریکا به ارزش 3 میلیارد دلار تعرفه 15 الی 25 درصدی اعمال خواهد کرد.

تعرفه هایی که چین در نظر دارد بر روی محصولات جدید اعمال کند شامل انواع نوشیدنی ها، میوه، خشکبار، لوله های فولادی، قراضه آلومینیوم خواهد بود .

از سوی دیگر، کاهش قیمت فیسبوک در بازار آمریکا به 7.3 درصد رسید در حالی که سوء استفاده از اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی، این شبکه اجتماعی موجب وارد شدن ضرر 60 میلیارد دلاری به این شرکت شد و بیسترین میزان افت قیمت سهام را نسبت به سال 2015 تجربه کرد.

در بازارهای سهام شاخص اس اند پی افت 2.1 درصدی داشت و شاخص داوجونز نیز 1.8 درصد منفی شد شاخص نزدک نیز 2.4 درصد افت کرد.

بدین ترتیب میانگین افت هفتگی شاخص اس اند پی به 5.9 درصد رسید و داوجونز در این بازه زمانی 5.7 درصد و نزدک نیز 6.5 درصد روند کاهشی را تجربه کردند .

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد