Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/1jJoWR
1397/01/06 - 11:04 تاريخ انتشار: 1080 تعداد بازديد: 48280 كد خبر:
قطعیت معامله بلوک ۱۶.۷۵ درصدی ذوب آهن اصفهان
تعداد ۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۱۲ سهم شرکت ذوب آهن اصفهان در حالی برای پنجمین بار در سال جاری در روز ۱۶ اسفندماه امسال روی میز فروش رفت که سرانجام به همان قیمت پایه اعلامی به فروش رسید.

معامله بلوک ۱۶.۷۵ درصدی ذوب آهن اصفهان که سرانجام در پنجمین عرضه سازمان خصوصی سازی انجام شد، با پرداخت حصه نقدی معامله قطعیت یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، تعداد ۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۱۲ سهم شرکت ذوب آهن اصفهان در حالی برای پنجمین بار در سال جاری در روز ۱۶ اسفندماه امسال روی میز فروش رفت که سرانجام به همان قیمت پایه اعلامی به فروش رسید.

بر این اساس با پرداخت حصه نقدی معامله در آخرین روز معاملاتی سال ۹۶، معامله این بلوک دولتی قطعیت یافت.

این میزان سهام که ۱۶.۶۷ درصدی سهام شرکت ذوب آهن اصفهان را شامل می شود توسط سازمان خصوصی سازی به وکالت از سوی صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به قیمت پایه هر سهم ۷۵۰ریال در بازار دوم فرابورس عرضه شد که بر این اساس خریدار باید ۱۰ درصد نقد مبلغ پیشنهادی خود را به صورت نقد و بقیه اقساط ۸ ساله با نرخ سود ۱۳ درصد پرداخت کند.

این بلوک ۵ میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهمی ذوب آهن اصفهان در حالی توسط کارگزاری آپادانا عرضه و بدون رقابت به همان قیمت پایه ۷۵ تومان برای هر سهم از سوی کارگزاری نهایت نگر خریداری شده که گفته می‌شود این بلوک دولتی توسط شرکتی به نام پویش بازرگان خریداری شده که سال ۹۴ توسط ذوب آهن تاسیس شده و هم اکنون ۶۰ درصد سهام آن در اختیار فعالان صنعت فولاد قرار دارد.

گفتنی است بلوک ۱۶.۶۷ درصدی سهام شرکت ذوب آهن اصفهان پیش‌تر نیز در سال ۹۶، چندین بار توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شده که خریداران اقبالی به آن نشان نداده‌ بودند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد