Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/x5Mybt
1397/01/06 - 11:07 تاريخ انتشار: 909 تعداد بازديد: 48282 كد خبر:
تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد با استفاده از فاینانس ها
حدود ۴۰ میلیارد دلار در حال حاضر قرارداد استفاده از فاینانس خارجی بین دولت و بانک های ایرانی با دولت ها و بانک های خارجی به امضا رسیده است؛ استفاده از این خطوط اعتباری برای اجرای پروژه های اقتصادی می تواند یکی از راه های تحقق این امر باشد.

نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران می گوید تحقق رشد ۸ درصدی اقتصادی در کشور با استفاده از ۴۰ میلیارد دلار قرارداد فاینانس منعقد شده عملی تر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از ایبنا، سیدحسین سلیمی درباره راهکارهای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی برای اقتصاد ایران گفت: حدود ۴۰ میلیارد دلار در حال حاضر قرارداد استفاده از فاینانس خارجی بین دولت و بانک های ایرانی با دولت ها و بانک های خارجی به امضا رسیده است؛ استفاده از این خطوط اعتباری برای اجرای پروژه های اقتصادی می تواند یکی از راه های تحقق این امر باشد.

وی تاکید کرد: در صورتی که نتوانیم از فاینانس ها استفاده کنیم یا در جذب سرمایه گذاری خارجی ناموفق باشیم، نمی توانیم به رشد اقتصادی ۸ درصدی پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه دست پیدا کنیم.

وی استفاده از این فاینانس ها را مشروط به توافقات بین المللی دانست و افزود: اگر برجام زیر سوال برود یا دولت آمریکا در استفاده از منافع اقتصادی آن مانع تراشی کند، استفاده از فاینانس ها به آسانی عقد قرارداد آنها نخواهد بود.

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه با اشاره به تهدیدات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام در پایان دوره ۴ ماهه تمدید تعلیق تحریم های یکجانبه ،گفت: موضوع مهم در خروج آمریکا از برجام این است که کشورهای اروپایی تحت فشار این کشور تا چه اندازه با واشنگتن همراه می شوند و آیا اینکه اساسا قصد ترامپ از این تهدیدات گرفتن امتیاز است یا نه؟

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد