Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/xmZyzx
1397/01/06 - 12:38 تاريخ انتشار: 3034 تعداد بازديد: 48295 كد خبر:
در دومین روز کاری سال 97؛
متغیرهای مهم بورس صعودی بودند
امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 740 میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 802 میلیارد ریال بود و در 42 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.


در داد و ستدهای دومین روز کاری بهار حجم و ارزش معاملات رشد کرد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در معاملات روز جاری شاخص کل 63 واحد رشد کرد و به رقم 96 هزار و 489 رسید.

همچنین در این روز سرمایه گذاران بورسی بیش از 740 میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 802 میلیارد ریال بود و در 42 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

شاخص کل امروز با تاثیر مثبت از نمادهای بانک تجارت، پتروشیمی جم، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، آسان پرداخت پرشین و فولاد مبارکه 63 واحد صعودی شد. این در حالی بود که نمادهای ملی مس و پالایش نفت اصفهان امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ثبت کرد.

در بازار امروز نماد بانک تجارت نیز به تالار بازگشت.

بر همین اساس امروز گروه های بانکها، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای بانک تجارت، گرانیت بهسرام، تکنوتار، معادن منگنز ایران، معادن بافق، کاشی تکسرام و لیزینگ خودرو غدیر بود.

در مقابل نمادهای سیمان کردستان، محورسازان ایران خودرو، پارس الکتریک، مهرکام پارس، صنایع کاغذ سازی کاوه،ریخته گری تراکتورسازی ایران و فنرسازی زر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، سهام بانک تجارت، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، حق تقدم سرمایه گذاری نیرو و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا را ثبت کردند.

در مقابل سهام بانک پارسیان، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران با بیشترین عرضه ها و صف فروش مواجه شدند.

در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله 326 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 495 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد