Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/PCRixQ
1397/01/14 - 11:15 تاريخ انتشار: 1285 تعداد بازديد: 48331 كد خبر:
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:
بانک مرکزی در راه اندازی بورس ارز پیشگام باشد
محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره روند جذب سرمایه گذاری خارجی در سال96 گفت: اقدامات مناسبی در سال 96 در راستای جذب سرمایه گذار خارجی از سوی دولت انجام شده است.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی باید در راه اندازی بورس ارز پیشگام باشد نه اینکه از راه اندازی بورس ارز ممانعت کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی  درباره روند جذب سرمایه گذاری خارجی در سال96 گفت: اقدامات مناسبی در سال 96 در راستای جذب سرمایه گذار خارجی از سوی دولت انجام شده است.  

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 96 قراردادهای در زمینه تامین مالی و پروژه های سرمایه گذاری با کشورهای کره جنوبی و ایتالیا منعقد شده که اقدام خوبی محسوب می شود.  

نماینده مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشور نیاز به سرمایه گذاری برای توسعه دارد البته ظرفیت های جذب سرمایه گذاری در ایران بالا است بنابراین باید در سال 97 اقدامات اساسی در خصوص ارتقای سرمایه گذاری انجام شود.   

پورابراهیمی داورانی تصریح کرد:پوشش ریسک در زمینه ارزهای خارجی در روند جذب سرمایه گذاری نقش مهمی دارد چرا که یکی از مشکلات سرمایه گذاران خارجی این است زمانی که ارز را تبدیل به ریال می کنند مشخص نیست در 6 ماه بعد چه اتفاقی برای ارزش سرمایه آنها می افتد.

وی ادامه داد:زمانی پوشش ریسک ارز اتفاق می افتد که بازار شفافی در زمینه خرید و فروش ارز در کشور وجود داشته باشد که راه اندازی بورس نقش مهمی در انجام این مهم دارد.  

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک مرکزی باید در راه اندازی بورس ارز پیشگام باشد نه اینکه از راه اندازی بورس ارز ممانعت کند. بزرگترین اشتباه و خطای راهبردی در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی این است که بانک مرکزی به شفافیت بازار ارز در اقتصاد ایران کمک نکند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد