Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/11qqZf
1397/01/15 - 10:27 تاريخ انتشار: 556 تعداد بازديد: 48346 كد خبر:
امروز در بازارهای جهانی رخ داد:
غلبه سبد ارزهای مهم جهانی بر دلار آمریکا
امروز نیز مانند چند روز اخیر شاخص دلار همچنان در مسیر نزول باقی ماند. افت ارزش شاخص دلار در برابر سبد ارزهای مهم جهانی به خصوص ین ژاپن و پوند انگلیس این ارز را وارد محدوده منفی کرد.

جنگ تجاری میان آمریکا و چین هر روز بیش از گذشته شدت میگیرد. در آخرین اقدام صورت گرفته از سوی دولت آمریکا، این کشور 1300 کالای چینی را در لیست افزایش شدید تعرفه قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، دفتر نمایندگی تجاری آمریکا (USTR) روز سه شنبه لیست پیشنهادی خود برای اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی برای کالاهای چینی را منتشر کرد. براساس بیانیه USTR، لیست پیشنهادی شامل بیش از ۱۳۰۰ کالا و محصول وارداتی از چین از جمله کالاهای هوافضا، کالاهای تکنولوژی ارتباطی و اطلاعاتی، محصولات رباتیک و ماشین آلات است.

برهمین اساس امروز نیز مانند چند روز اخیر شاخص دلار همچنان در مسیر نزول باقی ماند. افت ارزش شاخص دلار در برابر سبد ارزهای مهم جهانی به خصوص ین ژاپن و پوند انگلیس این ارز را وارد محدوده منفی کرد. به این ترتیب شاخص دلار (تا لحظه تنظیم این گزارش) با افت 0.06 درصدی به 90.14 واحد رسیده است.

اما در بازار طلای جهانی شاهد رشد محدود قیمت این فلز گرانبها بودیم. با توجه به اینکه ارزش دلار آمریکا در مسیر نزول قرار دارد و همچنین ارزش سهام این کشور نیز با افت محدود همراه است ، رشد قیمت طلا منطقی به نظر می رسد. طلا که با رشد اندک 0.09 درصدی در محدوده قیمتی 1334 دلار قرار دارد، کماکان چشم انداز رشد بیشتر را میان کارشناسان دارد.

بر اساس گزارش کیتکو، بسیاری از تحلیلگران این بازار بر این باورند طلا می تواند سطح مقاومتی 1400 دلاری را بشکند. براین اساس ، بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه بلولاین فیوچرز تاکید کرد: سرمایه گذاران بین المللی باید به فکر سرمایه گذاری بلند مدت در بازار طلا باشند و توجهی به روند کوتاه مدت قیمت طلا نداشته باشند.

وی پیش بینی کرد که ارزش دلار آمریکا تا پایان امسال 5 درصد دیگر کاهش خواهد یافت و قیمت طلا تا پایان امسال افزایش بیشتری خواهد داشت.

در بازار نفت نیز با وجود کاهش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت در مسیر نزولی قرار گرفت. بسیاری بر این باورند علت اصلی کاهش قیمت نفت مربوط به افزایش نگرانی ها در زمینه چشم انداز رشد اقتصاد جهانی است. قیمت نفت سبک آمریکا امروز با افت 0.4 درصدی به هر بشکه 63 دلار و 28 سنت رسید. همچنین نفت برنت نیز با همین مقدار افت هر بشکه 67 دلار و 86 سنت معامله شد.

اما در بازار کامودیتی ها  با وجود افت ارزش شاخص دلار در برابر سبد ارزهای مهم جهانی، معاملات کامودیتی ها همچنان تحت تاثیر تنش های بین آمریکا و چین قرار دارد. برهمین اساس عمده این بازارها امروز را با افت تقاضا آغاز کردند. برهمین اساس امروز در بازار لندن هر تن مس با افت 0.4 درصدی به 6هزار و 782 دلار رسید. هر تن روی نیز 3هزار و 253 دلار معالمه شد. در بازار آلومینیوم نیز با توجه به افزایش موجودی انبارهای بزرگ، این کالا 1990 دلار در هرتن معامله شد که افت 0.59 درصدی را به ثبت رسانده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد