Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/1ontfg
1397/01/15 - 15:12 تاريخ انتشار: 1513 تعداد بازديد: 48365 كد خبر:
کارشناس بازار سرمایه بررسی کرد؛
تاثیر بورس کالا در تحقق شعار سال
سید حمید میرمعینی، با اشاره به کلیدی بودن شعار امسال در خصوص حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: مهم‌ترین نقش در حمایت از کالای ایرانی را دولت باید عهده‌دار شود و این مساله در تمامی جوانب آن از حمایت و فرهنگسازی تا تدوین برنامه‌های لازم بر عهده دولت است.


کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس کالا محلی برای قیمت‌گذاری مناسب کالاهای ایرانی است و این بورس از زمان آغاز فعالیت خود تاثیر قابل توجهی بر شفافیت قیمت کالاهای داخلی گذاشته است و اذهان مخاطبان و فعالان اقتصادی را به درجه‌ای از امنیت لازم در خصوص روند معاملات و قیمت ها رسانده است؛ از این رو تقویت بورس کالا در تحقق شعار سال موثر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، سید حمید میرمعینی، با اشاره به کلیدی بودن شعار امسال در خصوص حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: مهم‌ترین نقش در حمایت از کالای ایرانی را دولت باید عهده‌دار شود و این مساله در تمامی جوانب آن از حمایت و فرهنگسازی تا تدوین برنامه‌های لازم بر عهده دولت است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ها در خصوص حمایت از کالای ایرانی باید قابل اجرا باشد، افزود: نقش دولت به عنوان بزرگترین متولی سازمان‌های اقتصادی در کشور نقش کاملا کلیدی و تاثیرگذار است که امیدواریم در این زمینه به درستی ایفای نقش کند.

کارشناس بورس تصریح کرد: بورس  کالا برای جلوگیری از سوء استفاده‌های مالی باید چارت محکم و روند قانونی خود را برای عرضه محصولات مختلف در این بازار حفظ کنند.

میرمعینی بیان کرد: این تنها بورس اوراق بهادار نیست که باید به وظیفه خود در تسهیل ورود شرکت‌ها به بورس عمل کند بلکه نهادهای موازی مانند دولت نهادهای مالیاتی و حسابرسی نیز باید در حل این مشکل بکوشند.

بورس کالا بستری برای کشف مناسب قیمت کالاهای ایرانی 

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: بورس کالا محلی برای قیمت‌گذاری مناسب کالای ایرانی است و این بورس از زمان آغاز فعالیت خود تاثیر بسیار خوبی بر شفافیت قیمت کالاهای داخلی در کشور گذاشته است و اذهان مخاطبان را به درجه‌ای از امنیت لازم در این خصوص رسانده است.

وی اضافه کرد: طیف‌های مختلفی از محصولات داخلی در بورس عرضه می‌شود و تقویت این بازار می‌تواند نه تنها در تحقق شعار سال بلکه در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشد.

این کارشناس بازار تاکید کرد: تحکیم بورس و در کل بازار سرمایه باعث تقویت تولیدات داخلی و در نتیجه افزایش فرصت شغلی و حل معضل بیکاری در جامعه می‌شود که در نهایت منجر به پایداری اقتصادی در کشور خواهد شد.

تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق بازار سرمایه

میرمعینی گفت: تامین مالی برای بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد ابزارهای تامین مالی یکی از مسایل مهمی است که می‌تواند بنگاه‌های اقتصادی را در پیشبرد اهداف اقتصادی یاری کند که در نهایت منجر به رشد و حرکت رو به جلوی تولیدات داخلی خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه یادآور شد: سیستم پاسخگویی و مطالبه‌گری که از طریق سرمایه‌گذارها انجام می‌گیرد و همچنین شفافیت مالی که از این طریق در بازار سرمایه وجود دارد می‌تواند به نحوی پایش محیطی و بیرونی لازم را برای بنگاه‌های اقتصادی انجام دهد که باعث افزایش کارایی این بنگاه‌ها خواهد شد.

وی افزود: علی‌رغم اینکه شعارهای سال گذشته با محوریت مسایل اقتصادی بوده است اما نقش بازار سرمایه در اقتصاد کشور آنچنان که باید نقش موثر و مفیدی نبوده است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد