Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/6Thp2n
1397/01/18 - 10:10 تاريخ انتشار: 745 تعداد بازديد: 48381 كد خبر:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد؛
رونق عرضه های داخلی و صادراتی بورس کالا در سال ٩٧
حمیدگرمابی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امسال علاوه بر عرضه محصولات برای مصارف داخلی، باید زمینه صادرات پرحجم کالاها در بورس را نیز فراهم کرد تا شاهد شفافیت مسیر عرضه های داخلی و صادراتی باشیم.


در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است انتظار می رود که بتوانیم مسیر عرضه های داخلی و صادراتی محصولات در بخش های گوناگون را در بورس کالا هموار کنیم تا تولیدکنندگان بالادستی به طور شفاف نیازهای مصرف داخلی را تامین و بعد صادرات کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از اقتصاد آنلاین، حمیدگرمابی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امسال علاوه بر عرضه محصولات برای مصارف داخلی، باید زمینه صادرات پرحجم کالاها در بورس را نیز فراهم کرد تا شاهد شفافیت مسیر عرضه های داخلی و صادراتی باشیم.
وی با اشاره به این که صادرات از دریچه بورس کالا به نفع صنایع است بیان کرد: طبیعی است که برخی از تولید کنندگان ما، اندیشه صادراتی دارند که با قرار گرفتن کل محصولات آنها در رینگ داخلی بورس کالا، میزان نیاز داخلی مشخص می شود و مازاد این حجم می تواند با حمایت دولت و ارائه مشوق صادر شود.
به گفته این نماینده مجلس، باید قبول کرد برخی زیرساخت ها در روند تولید و تامین نیاز کل بازار داخلی بعضی کالاها فراهم نیست، از این رو در خصوص محصولاتی که تولید آنها کمتر از مصرف است باید همفکری مستمری از سوی صنایع در بستر بورس صورت گیرد.
گرمابی با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی از طریق بورس کالا نیز گفت: برای عرضه و صادرات بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله زعفران و پسته می توان از ظرفیت های بورس کالا بهره مند شد که این امر قطعا به درج قیمت های واقعی بر تابلوی بورس و کسب سود بیشتر برای تولید کننده و کشاورز منجر می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد