Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/DjqNyT
1397/01/18 - 10:50 تاريخ انتشار: 2154 تعداد بازديد: 48382 كد خبر:
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن مطرح کرد؛
شاخص بورس ملاک سنجش حمایت از کالای ایرانی
به گفته خواجه نصیری؛ افزایش تعرفه های کالاهای وارداتی، اصلاح قیمت ارز مبادله ای، کاهش هزینه های تامین مالی، جذب سرمایه گذاری در راستای تولید تکنولوژی و افزایش کیفیت کالاها عواملی هستند که می تواند به تولید داخلی کمک کنند و در کنار آن بازار سرمایه شاه کلید اجرا و تحقق شعار سال است.


مدیرعامل تامین سرمایه تمدن با اشاره به تجمع بخش عمده ای از شرکت های داخلی بخش خصوصی و فعالیت های آنها در بورس گفت: دستیابی به هدف حمایت از کالای ایرانی ؛ نمود خود را در بازار سرمایه متبلور می کند.

محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به نامگذاری سال 97 به عنوان "سال حمایت از تولید کالاهای  داخلی "از سوی مقام معظم رهبری گفت: بی شک دستیابی به  اهداف اقتصادی و تحقق برنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه نیازمند پایش کردن حسن اجرای آن است و در بسیاری از موارد به دلیل عدم امکان پایش دقیق اهداف، عملا امکان به کارگیری اجرای آن در حوزه اقتصادی محقق نمی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بازار سر مایه محل تجمع بخش عمده ای از شرکتهای داخلی بخش خصوصی وفعالیت های آنهاست؛ بنابراین دستیابی به هدف حمایت از کالای ایرانی؛ نمود خود را در بازار سرمایه متبلور می کند.

وی تصریح کرد: به عبارت دیگر اقداماتی که موجب حمایت از کالای داخلی و بهبود صنایع داخلی می شود بلافاصله اثر خود را در شاخص بورس و رونق معاملات نمایان می کند.

خواجه نصیری  خاطرنشان کرد:  بنابراین کافی است سیاست گذاران اجرایی در سال 97؛ ارزش سهام  و وضعیت سود آوری شرکت های بورسی را با استفاده از شاخص های لحظه ای بازار نظارت کنند تا از حسن اجرای سیاست های منطبق با نامگذاری سال 97 مطمئن شوند.

به گفته خواجه نصیری؛ افزایش تعرفه های کالاهای وارداتی، اصلاح قیمت ارز مبادله ای، کاهش هزینه های تامین مالی، جذب سرمایه گذاری در راستای تولید تکنولوژی و افزایش کیفیت کالاها  عواملی هستند که می تواند به تولید داخلی کمک کنند و در کنار آن بازار سرمایه شاه کلید اجرا و تحقق شعار سال است.

وی افزود: از سوی دیگر هر سیاستی که موجب تضعیف بورس شود، در واقع شرکت های داخلی و فروش محصولات و قیمت کالاهای داخلی را تحت تاثیر قرارداده می دهد لذا در سال 97 ؛در راستای اقدامات عملی باید سیاست های اتخاذی نیز به گونه ای تدوین شود تا از مسیر حمایت از تولید کالای ایرانی منحرف نشویم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد