Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/BAZBqK
1397/01/18 - 11:17 تاريخ انتشار: 2111 تعداد بازديد: 48383 كد خبر:
مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام تشریح کرد:
عوامل موثر بر بازار سرمایه در سال 97
کارگزار بازار سرمایه به سرمایه گذاران توصیه کرد: از سهام بنیادی با نسبت P/E های منطقی خارج نشوند و تحت تاثیر سیگنال های غلط و غیر منطقی قرار نگیرند.


مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام عنوان کرد در سال گذشته عملکرد برخی از صنایع مثل فلزات اساسی، پتروشیمی ها و پالایشی ها و سایر صنایعی که به قیمت های جهانی وابسته بودند و درآمدهای دلاری داشتند خوب بود و امیدواریم این روند امسال نیز ادامه دار باشد. اما عوامل خارج بورس مثل نرخ دلار ، سود بانکی و عوامل سیاسی می تواند بازار را متاثر و پیش بینی را سخت کند.

محمد کفاش پنجه شاهی، مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در خصوص عوامل تاثیر گذار بر بازار سرمایه در سال جدید گفت: مهمترین عوامل تاثیر گذار بر بازار سرمایه به دو بخش عوامل خارجی و بین المللی و عوامل داخلی تقسیم می شود.

محمد کفاش پنجه شاهی درباره مهمترین عوامل تاثیر گذار در حوزه بین الملل گفت: بحث جنگ های تجاری که بین چین، آمریکا و برخی قدرت های جهانی به وجودآمده باعث شده قیمت کامودیتی ها دچار نوسان شود. به هر حال باید منتظر ماند تا سیاست های آمریکا و چین در این خصوص مشخص شود.
وی قیمت جهانی نفت را هم فاکتور مهمی برای بازار سرمایه دانست و گفت: در حوزه سیاست بین المللی نیز موضوع مهلت زمانی اردیبهشت ماه و تایید یا عدم تایید برجام توسط ترامپ موضوعی است که می تواند بازار را متاثر کند.

این کارگزار بازار سرمایه عوامل داخلی تاثیر گذار بر بازار سرمایه را قیمت دلار و نرخ سود بانکی اعلام کرد و افزود: روند رشد قیمت دلار برای بازار مهم است و بحث برجام بر قیمت دلار تاثیر می گذارد. قیمت دلار بر شرکت های صادراتی تاثیر گذار است و باعث می شود درآمدهای ریالی آنها افزایش یابد.

وی ادامه داد: موضوع دیگر اینکه آیا بانک ها نرخ سودها را کاهش می دهند یا کماکان تمایل دولت این است که نرخ سود بالا باشد که این دیدگاه قطعا به ضرر بازار سرمایه است.
پنچه شاهی در خصوص عملکرد صنایع و شرکت ها در بازار سرمایه گفت: سال مالی اکثر شرکت های بازار سرمایه پایان اسفند ماه است به همین دلیل معمولا در سه ماهه اول سال و تیرماه مجمع دارند. در این دوره شرکت ها صورت های مالی و عملکرد سال 96 را منتشر می کنند که  سرمایه گذاران می توانند با بررسی آنها استراتژی خود را برای سرمایه گذاری در صنایع مختلف مشخص کنند.

وی معتقد است با توجه به اینکه موضوع الزام انتشار پیش بینی سود حذف شده است، برگزاری مجامع شرکت ها برای سرمایه گذاران مهم بوده و آنها می توانند با حضور در مجامع از کارشناسان شرکت ها درباره عملکرد و سود آنها سوال کنند.

این کارگزار بازار سرمایه در خاتمه به سرمایه گذاران توصیه کرد: از سهام بنیادی باP/E  های منطقی خارج نشوند و تحت تاثیر سیگنال های غلط و غیر منطقی قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: ورود به سهام با زیان انباشته شاید در وهله اول اندکی سود به همراه داشته باشد اما به طور قطع زیان های سیگنی برای سرمایه گذاران به همراه دارد و سهامداران باید سهام ارزشمند با دیدگاه منطقی و نگاه بنیادی خریداری کنند.

                                    خبر: امیررضا خطیر
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد