Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/mNsGUD
1397/01/18 - 10:46 تاريخ انتشار: 782 تعداد بازديد: 48389 كد خبر:
افسانه هایی که ممکن است شما را سردرگم کند
گرچه مدرک رسمی می ‌تواند سودمند باشد، اما دنیای اطراف ما مدام در حال تغییر است. امروز همه ما حتی در دورافتاده‌ترین نقاط نیز می‌ توانیم با اتصال به شبکه اینترنت و استفاده از وب‌ سایت ‌های آموزشی بر آموزش خود سرمایه گذاری کنیم، کتاب و مقاله بخوانیم و تحقیق فشرده خود را در بازار انجام دهیم. پس به حرف های واهی گوش ندهید و بر اساس دانسته های خود تصمیم بگیرید.

افسانه های سرمایه گذاری زیادی وجود دارند که باعث پیچیده ‌تر شدن اوضاع می‌ شوند. واقعیت این است که شما می ‌توانید کنترل آینده مالی ‌تان را در دست بگیرید و به‌ خوبی از عهده آن برآیید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در ادامه به تعدادی از افسانه های سرمایه گذاری در بورس اشاره می‌کنیم.

افسانه اول: سرمایه گذاری به آموزش‌های پیشرفته و مدرک دانشگاهی نیاز دارد

گرچه مدرک رسمی می ‌تواند سودمند باشد، اما دنیای اطراف ما مدام در حال تغییر است. امروز همه ما حتی در دورافتاده‌ترین نقاط نیز می‌ توانیم با اتصال به شبکه اینترنت و استفاده از وب‌ سایت ‌های آموزشی بر آموزش خود سرمایه گذاری کنیم، کتاب و مقاله بخوانیم و تحقیق فشرده خود را در بازار انجام دهیم. دنیای بورس شبیه به یک باشگاه ورزشی اختصاصی نیست و شما کمتر از نفر بغلی دستی خود استعداد ندارید. کافی است قدری تلاش کنید و وقت بگذارید و دانش و مهارت لازم برای سرمایه گذاری در بورس را به دست آورید.

افسانه دوم: در بورس هرقدر پول بدهی همان‌ قدر آش می‌خوری!

مشاوران و مدرسان مالی دوست دارند به شما بقبولانند که نرخ سود شما ارزش نصیحت ‌ها و آموزش ‌های مالی که آن‌ ها ارائه می‌کنند، دارد. متأسفانه آمار بدون توجه به اینکه عملکرد مشاور یا کارگزارتان چقدر می‌تواند قانع ‌کننده باشد، چیز دیگری می ‌گوید. حذف فردی که به عنوان واسطه بخشی از سود را تحت عناوینی چون مشاوره، تحلیل و … نصیب خود می‌ کند، می ‌تواند به طور قابل ‌ملاحظه ‌ای نرخ سود بسیاری از سرمایه گذاران را افزایش دهد. مطمئن شوید که بابت چه خدمتی چه مبلغی را می ‌پردازید و سپس تصمیم بگیرید که آیا واقعاً ارزشش را دارد یا خیر.

افسانه سوم: پرداخت برای عملکرد

گاهی صندوق های سرمایه گذاری به خاطر هزینه های کارمزد بالای بدون عملکرد مشخص خود مورد انتقاد قرار می گیرند. توجه داشته باشید که کارمزد خدمات ربطی به نحوه عملکرد شرکت ها ندارد… اگر صندوقی بازده مورد انتظار شما را محقق نکرد و عملکرد خوبی نداشت، دلیلی ندارد پول خود را در آن نگه دارید. دنبال صندوق بهتری بگردید.

افسانه چهارم: شرکت های خوب به صورت خودکار سهام خوبی دارند

ممکن است شرکتی محصولات فوق ‌العاده و یک مدیر عامل کاریزماتیک داشته باشد، اما این بدین معنی نیست که این شرکت ارزش سرمایه گذاری دارد. بعضی‌اوقات، پیراستن حقیقت کارش را به‌ خوبی انجام می‌ دهد و باعث می‌ شود که یک شرکت مطرح هیچ سوددهی نداشته باشد. آن‌ ها ممکن است تجارتی را در پیش بگیرند که به‌ جای تولید پول، به مصرف آن منهی می‌شود. انجام تجزیه ‌و تحلیل‌ های به موقع و خوب و تأیید ارزشمند بودن سهام قبل از خرید آن امری مهم است، چون یک شرکت خوب می ‌تواند گاهی محصول خوبی تولید کند ولی در سرمایه گذاری، عملکرد بدی داشته باشد.

 

 
مدیرمالی منبع:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد