Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/gR5DFs
1397/01/19 - 10:06 تاريخ انتشار: 1126 تعداد بازديد: 48391 كد خبر:
رییس اداره رسیدگی به شکایات سازمان بورس خبر داد؛
کاهش 70 درصدی زمان رسیدگی به شکایات
به گفته فریدون، بیشترین شکایات سال گذشته در زمینه عدم پرداخت سود بوده که حدود 30 درصد شکایات را به خود اختصاص داده است. رتبه بعدی نیز مربوط به بسته بودن نمادهاست.

رییس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس، از کاهش 70 درصدی زمان رسیدگی به شکایات خبر داد.

محدثه فریدون در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) افزود: در سال 1396 حدود 3800 شکایت در سامانه  اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس ثبت شد که از این میان 65 درصد به شکایت از ناشران، 21 درصد به شکایت از کارگزاران و مابقی به سایر موارد از جمله نهادهای مالی غیرکارگزار و تشکل های خود انتظام اختصاص داشته است.

وی عنوان داشت: خوشبختانه تاکنون98.3 درصد از کل شکایات سال 1396 منجر به پاسخ به شاکیان و مختومه شدن شکایات شده و مابقی موارد نیز در حال بررسی و رسیدگی است.

فریدون در خصوص موضوع شکایات مطرح شده در این سامانه گفت: بیشترین شکایات سال گذشته در زمینه عدم پرداخت سود بوده که حدود 30 درصد شکایات را به خود اختصاص داده است. رتبه بعدی نیز مربوط به بسته بودن نمادهاست.

رییس اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس تصریح کرد: جمع بندی و تحلیل شکایات واصله به معاونت حقوقی انعکاس می یابد که تاکنون منتهی به ارتقاء عملکرد و بهبود رویه های مختلف سازمان بورس و اوراق بهادار شده است.

وی افزود:‌ در همین زمینه می‌توان به کاهش قابل توجه بسته‌بودن نمادها در پی به روزرسانی مقررات و اعمال تکالیف جدید منطبق با استانداردهای بازار سرمایه از زمستان سال گذشته اشاره کرد.

فریدون ادامه داد: اداره رسیدگی به شکایات و حمایت های حقوقی طبق بند 11 ماده 7 قانون بازار اوراق بهادار و ماده 25 قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، با اهتمام مضاعف در حمایت از سرمایه گذاران، موفق شده میانگین زمان پاسخ دهی به شکایات در سال 1396 را با حدود 70 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 9.6 روز برساند.

وی با اشاره به انجام 900 مورد استعلام در زمینه شکایات گفت: کلیه اشخاص تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار اعم از ناشران، نهادهای مالی و تشکل های خودانتظام موظفند ظرف مهلت مقرر از طریق سامانه‌های کدال یا ستان برای تهیه و ارسال پاسخ به این اداره اقدام کنند تا نتیجه بررسی ها در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

فریدون تاکید کرد: همچنین ناشران و مدیران ارشد آنها مکلفند برای پاسخگویی به موقع، به طور مرتب و دوره‌ای قسمت «رسیدگی به شکایات» را در سایت کدال، بررسی کنند و در صورتی که هر یک از این اشخاص به موقع پاسخ ندهند، این اداره در راستای وظایف حمایتی از سرمایه‌گذاران، تخلف مذکور را از مراجع رسیدگی انضباطی و انتظامی پیگیری خواهد کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد