Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/eppQ3B
1397/01/18 - 15:15 تاريخ انتشار: 1133 تعداد بازديد: 48400 كد خبر:
در نخستین روز معاملاتی از هفته جاری صورت گرفت؛
بازگشایی دو نماد فرابورسی
دادوستد بیش از هزار و 617 میلیارد ریال در فرابورس ایران
در میان دو بازار اول و دوم به ترتیب دو نماد «ذوب» و «تبرک» بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفتند. این دو نماد همچنین پربازدیدترین نمادهای معاملاتی امروز بودند که با افت قیمت پایانی روبه‌رو شدند.

معامله‌گران فرابورسی، دادوستدهای نخستین روز از هفته جاری را با مبادله 151 میلیون و 800 هزار ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و 617 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس ایران خاتمه دادند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، سهامداران امروز شنبه 18 فروردین ماه 97 در بازار سهام فرابورس ایران نیز که مجموع معاملات در بازارهای اول، دوم، پایه الف، پابه ب، پایه ج، SME و مشتقه است، اقدام به جابه جایی نزدیک به 141 میلیون سهم به ارزش حدود 255 میلیارد ریال کردند.

در میان دو بازار اول و دوم به ترتیب دو نماد «ذوب» و «تبرک» بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفتند. این دو نماد همچنین پربازدیدترین نمادهای معاملاتی امروز بودند که با افت قیمت پایانی روبه‌رو شدند.

در دو بازار اول و دوم نمادهای «کمرجان»، «حریل» و «غگلپا» در حالی بیشترین رشد روزانه قیمت تا سطح حداکثر 5 درصد را تجربه کردند که سه نماد «افرا»، «بساما» و «قچار» بیشترین افت قیمتی را متحمل شدند.

دو بازگشایی امروز بازار سهام نیز مربوط به نمادهای «کیسون» و «کمرجان» است که اولی پس از افشای اطلاعات با اهمیت و دیگری پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم بازگشایی شدند.

 

افت نزدیک به 10 واحدی شاخص کل فرابورس ایران دیگر رخداد امروز است که در جریان بازار رقم خورد. به این ترتیب با فشار منفی از جانب نمادهای «مارون»، «زاگرس»، «ذوب»، «هرمز»، «شراز» و «ارفع» این نماگر (آیفکس) با ریزش 0.9 درصدی روبه‌رو شد و در نزدیکی ارتفاع 1097 واحدی ایستاد.

در سمت دیگر بازار، سرمایه‌گذاران اقدام به جابه جایی بیش از یک میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و 256 میلیارد ریال در بازار اوراق با درآمد ثابت کردند. در این بازار «اخزا602» با معامله افزون بر 155 هزار ورقه به ارزش 143 میلیارد ریال صدرنشین شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز میزبان جابه جایی 62 هزار ورقه تسه به ارزش 36 میلیارد ریال قرار گرفت. در جریان معاملات امروز قیمت هر ورقه تسه در بازه 574 هزار تا 633 هزار ریال در نوسان بود و اغلب تسه‌ها با ریزش قیمتی روبه‌رو شدند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد