Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/G54aM2
1397/01/19 - 15:48 تاريخ انتشار: 1306 تعداد بازديد: 48432 كد خبر:
مدیر سرمایه گذاری کارگزاری آگاه در گفتگو با سنا تشریح کرد:
امکان تغییر در فرمول های پیشنهادی وزارت صمت
با توجه به اینکه روز گذشته وزارت صنعت ، معدن و تجارت طرح پیشنهادی خود را مبنی بر قیمت گذاری سه دسته از کالاها (فولاد،مس،آلومینیوم) ارائه داد، اظهارنظرهای بسیاری در خصوص ارز مبادله ای در نظر گرفته شده در این فرمول مطرح شد. از آنجاییکه فرمول های ارائه شده تنها در حد پیشنهاد وزارت خانه مربوطه است، پیش بینی می شود اصلاحات لازم در مراحل بعدی اتخاذ شود.

 

روز گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه ای فرمول پیشنهادی خود برای نرخ گذاری فولاد را اعلام کرد. بنابر فرمول پیشنهادی  نرخ ارز در نظر گرفته شده  بر اساس نرخ دولتی است که این تصمیم با واکنش های بسیاری از معامله گران همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مهرزاد منتظری، مدیر سرمایه گذاری کارگزاری آگاه در این زمینه بیان کرد: در بخشنامه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نرخ گذاری  سه دسته از کالا ها اظهار نظر شده بود . فولاد، مس و آلومینیوم سه کالایی بودند که قیمت گذاری آن ها مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: از گذشته در خصوص فولاد دو گروه بر سر قیمت گذاری این کالا مجادله داشته اند. گروه اول مصرف کنندگان فولاد و دومین گروه تولید کنندگان فولاد بوده اند. در این زمینه مصرف کنندگان فولاد همواره از این موضوع شکایت داشته اند که با افزایش قیمت فولاد ، حاشیه سود شرکت ها با کاهش جدی مواجه می شود.

منتظری همچنین افزود: سال گذشته نیز در این زمینه رایزنی های بسیاری صورت گرفت و فرمول های مختلفی تببین شد، که در نهایت با افزایش قیمت های جهانی و افزایش نرخ دلار باز هم قیمت ها از سطح در نظرگرفته شده ، بیشتر می شد.

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری آگاه با بیان اینکه فرمول مطرح شده تنها در حد یک پیشنهاد است بیان کرد:  البته این طرح هم اکنون در حد پیشنهاد وزارت صنعت و معدن است و در آینده باید به تصویب نهادهای بالاتر مربوطه نیز برسد. با این وجود به نظر می آید این طرح با موافقت مسوولان تصمیم گیر همراه نشود.

وی افزود: فرمولی که این روزها در نظر گرفته شده است شاید بتواند به ظاهر مشکل یک سری از تولید گنندگان را حل کند، اما باید در کنار آن بستری فراهم شود تا نشود از اختلاف ارز مبادله ای و آزاد سوء استفاده صورت بگیرد.  

منتظری در پایان بیان کرد: تیم تصمیم گیرنده در وزارت صنعت دو نماینده از بورس دارد. در این زمینه پیش بینی می شود نهاد ناظر بورس توجهات لازم را در خصوص اثرات این فرمول داشته باشد. با توجه به اینکه این روزها اختلاف بین ارز مبادله ای و ارز آزاد در بازار روبه افزایش است ، مطمئنا وزارت خانه های مربوطه باید شرایط بنگاه ها را درنظر بگیرند.

 

 

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد