Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/oof3NK
1397/01/20 - 18:16 تاريخ انتشار: 790 تعداد بازديد: 48464 كد خبر:
دبیرکل کانون کارگزاران بورس در دیدار نوروزی مقامات ارشد بازار سرمایه مطرح کرد:
تقویت تعامل نهادناظر و کارگزاران ماحصل سال 96
کانون کارگزارن امروز بیش از قبل به یک تشکل خود انتظام نزدیک شده و سعی کرده در این خصوص بی طرفی خود را حفظ کند. سعی ما در کانون این است که دغدغه اعضا را به سازمان بورس منتقل کنیم، و بالعکس دغدغه های نظارتی سازمان را نیز تا حد امکان برطرف کنیم.

مراسم دیدار نوروزی مقامات ارشد بازار سرمایه امروز به میزبانی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برگزار شد. در ابتدای این مراسم، روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران ضمن خیرمقدم به مدعوین در خصوص عملکرد یکساله کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، میرصانعی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی کانون کارگزاران ایجاد تعامل بیشتر بین نهادناظر و اعضای کانون است.

وی در ادامه بیان کرد: کانون کارگزارن امروز بیش از قبل به یک تشکل خود انتظام نزدیک شده و سعی کرده در این خصوص بی طرفی خود را حفظ کند. سعی ما در کانون این است که دغدغه اعضا را به سازمان بورس منتقل کنیم، و بالعکس دغدغه های نظارتی سازمان را نیز تا حد امکان برطرف کنیم.

دبیرکل کانون کارگزاران با تاکید بر این همکاری ها بیان کرد: در سال گذشته همکاری های مناسبی میان کانون کارگزاران و سازمان بورس صورت گرفت، که امیدواریم برنامه های مشترک را در سال جدید نیز جلو ببریم.

وی از فعالیت های مهم کانون کارگزاران در سال گذشته به کاهش زمان تسویه معاملات اشاره کرد و گفت: کاهش زمان تسویه معاملات ازT+3  به T+2 از مهمترین رخدادها برای کارگزاران بود.

میرصانعی در این زمینه توضیح داد: هدف اولیه این تغییرات در حقیقت افزایش سرعت و گردش معاملات است. اکثر فعالان بازار سرمایه همواره در حال تغییر پرتفوی سهام خود (خرید و فروش) هستند، اگر در این چرخه بتوانند منابع مالی خود را در کوتاه ترین زمان دریافت کنند، فرصت سرمایه‌گذاری بهتر نصیبشان خواهد شد، در نتیجه افزایش ارزش و حجم معاملات را خواهیم داشت.

میرصانعی همچنین دیگر فعالیت مهم کانون را در زمینه فعالیت کمیته انضباطی بیان کرد و گفت: طی یکسال اخیر این کمیته توانست با پیگیری جدی تخلفات از شکایات وارده به این سازمان بکاهد. همچنین توانستیم برنامه اعلام صلاحیت مدیران را نیز پیگیری کنیم که از ره آوردهای خوب برای کانون بود.

دبیرکل کانون کارگزاران همچنین افزود: همچنین سال گذشته کانون پیشنهاد اصلاح دستورالعمل خرید اعتباری را مطرح کرد که هم اکنون این اصلاحیه در کمیته تدوین مقررات در حال بررسی است .  این اصلاحیه توان کارگزاری ها را برای وصول مطالبات افزایش می‌دهد.

وی در پایان بیان کرد: امیدواریم با همکاری هرچه بیشتر میان کانون کارگزاران و ارکان بازار سرمایه شاهد رونق هرچه بیشتر معاملات در بورس باشیم.

 
                           تهیه خبر: لیلا مهرابی پور 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد