Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/fiyuzP
1397/01/21 - 15:39 تاريخ انتشار: 792 تعداد بازديد: 48494 كد خبر:
معاملات بیش از 2 هزار میلیارد ریالی در فرابورس ایران
سررسید و توقف نماد دو اوراق در بازار بدهی فرابورس
نماد «زاگرس» با معاملاتی به ارزش بیش از 152 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معامله سهام و نماد ذوب‌آهن با بیش از 21 میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را در مجموع بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند.

معاملات فرابورس ایران در بیست و یکمین روز از فروردین ماه 97 با سررسید و توقف نماد معاملاتی دو اوراق در بازار بدهی، یک بازگشایی و سه توقف نماد در بازار سهام به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، بازار اوراق با درآمد ثابت امروز شاهد جابه‌جایی نزدیک به 2 میلیون ورقه بهادار با ارزشی بیش از یک‌هزار و 707 میلیارد ریال بود؛ با تغییر مالکیت 820 هزار ورق بهادار به ارزش افزون بر 713 میلیارد ریال، اشاد94 بیشترین حجم و ارزش را در معاملات امروز این بازار به خود اختصاص داد. همچنین نماد‌های معاملاتی «پرشیا971» و «ومدکو21» سررسید نهایی و متوقف شدند.

در مجموع بازار‌های اول و دوم، جا‌به‌جایی بالغ بر 68 میلیون سهم به ارزش بیش از 284 میلیارد ریال، حدود نیمی از حجم معاملات امروز را در بازار فرابورس ایران تشکیل داد. نماد «زاگرس» با معاملاتی به ارزش بیش از 152 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معامله سهام و نماد ذوب‌آهن با بیش از 21 میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را در مجموع بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند.

روز جاری در بازار سهام فرابورس نماد معاملاتی «تپکو1» بازگشایی و در مقابل نماد‌های «اپرداز1»، «افرا1» و «ذوب1» متوقف شدند.

همچنین شاخص کل فرابورس ایران امروز سه‌شنبه با بیش از 2 درصد کاهش در ارتفاع بالاتر از 1074 واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازار‌های نُه‌گانه به بیش از 135 میلیون به ارزش افزون بر 2 هزار و 187 میلیارد ریال رسید.

نگاهی به معاملات بازارهای فرابورس نشان می‌دهد که در سه تابلو بازار پایه در مجموع بیش از 61 میلیون سهم به ارزش بیش از 110 میلیارد ریال معامله شد.

از سوی دیگر در روزی که گذشت معامله بیش از 3 میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر 49 میلیارد ریال اتفاق افتاد.

در همین حال در تابلو تسهیلات مسکن امروز قریب به اتفاق تسه‌ها سبزپوش بودند و با اندکی افزایش نسبت به روز گذشته، بیش از 59 هزار ورق تسه با ارزشی بالغ بر 36 میلیارد ریال معامله شدند که امتیاز تسهیلات مسکن اسفند 96 با بیشترین حجم و ارزش همانند روز گذشته در صدر این تابلو قرار گرفت.

نماد‌های «ذوب»، «زنگان» و «تبرک» به ترتیب پُر‌بیننده‌ترین نماد‌های امروز بودند. از طرف دیگر نماد «مارون» با بیش از 13 واحد، بیشترین تأثیر منفی بر آیفکس را بر جای گذاشت که پس از آن نماد‌های «زاگرس» و «هرمز» به ترتیب منفی‌ترین اهرم‌ها در معاملات روز جاری بر آیفکس لقب گرفتند. این دو نماد به ترتیب حدود 7 و 2 واحد تاثیر منفی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد