Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس انرژی
https://goo.gl/xdBJur
1397/01/22 - 10:35 تاريخ انتشار: 728 تعداد بازديد: 48508 كد خبر:
عرضه کالاهای متنوع در بورس انرژی
بر اساس برنامه از پیش اعلام شده نیروگاه پرند مپنا نخستین عرضه‌ کالای برق با دوره تحویل فصلی و با حجم ۱۰.۰۰۰ کیلووات در هر ساعت در سال۹۷ را در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی انجام خواهد داد و در کنار این عرضه برای دوره‌های تحویل ماهانه اردیبهشت، خرداد، مهر و آبان نیز عرضه توسط این نیروگاه صورت خواهد پذیرفت.


بورس انرژی در معاملات امروز، کالاهای نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس و حلال ۴۰۴ پالایش نفت شیراز، نفت گاز ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و گاز مایع پالایش گاز فجر جم را عرضه می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، بر اساس برنامه از پیش اعلام شده نیروگاه پرند مپنا نخستین عرضه‌ کالای برق با دوره تحویل فصلی و با حجم  ۱۰.۰۰۰ کیلووات در هر ساعت در سال۹۷ را در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی انجام خواهد داد و در کنار این عرضه برای دوره‌های تحویل ماهانه اردیبهشت، خرداد، مهر و آبان نیز عرضه توسط این نیروگاه صورت خواهد پذیرفت.

تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد

در جریان معاملات روز گذشته، در تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر در نماد  «سبندر۹۷۱» تعداد ۱.۹۴۳ قرارداد به ارزش بیش از ۵۳ میلیارد و ۲۱۳ میلیون ریال و در نماد «سمپنا۹۷۱»، تعداد ۱۰.۶۷۸ قرارداد به ارزش بیش از ۳۲ میلیارد و ۸۹ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار برق بورس

همچنین بازار برق بورس انرژی نیز شاهد معامله یک هزار قرارداد معادل ۲۴ هزار کیلووات ساعت به ارزش بیش از ۷ میلیون ریال بود.

 از سویی دیگر در این روز، نماد بارپایه روزانه فروردین ‌ماه با قیمت ۳۰۰ ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفت.

تحرک نمادها

همچنین در آغاز جلسه معاملاتی، نمادهای نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷ گشایش و نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۵ فرودین ماه ۹۷ و بار پیک هفتگی، بار پایه هفتگی، میان باری هفتگی و کم باری هفتگی ۲۵ فرودین ماه ۹۷ در پایان جلسه معاملاتی متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

بازار فیزیکی

از سویی دیگر، در بازار فیزیکی بورس انرژی، کالاهای آیزوریسایکل و نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس، متانول پتروشیمی شیراز، پنتان پلاس پتروشیمی پارس، آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز، ریفورمیت پتروشیمی بوعلی، حلال ۴۰۰، ۴۰۲، ۴۰۶، ۴۱۰، ۵۰۲ و ۵۰۳ پالایش نفت اصفهان و سی اس او پالایش نفت شازند در رینگ داخلی و نفت گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از مبادی اصفهان و تبریز به مقاصد افغانستان و عراق، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از انبار نفت رشت به مقصد عراق، گاز مایع پالایش گاز فجر جم  و هیدرو کربن سبک شرکت ساینا شیمی بهشت در رینگ بین الملل عرضه شد که حجم کل معاملات صورت‌گرفته طی به ۱۸.۱۲۶ تن و به ارزش بیش از ۳۶۱ میلیارد و۶۷۳ میلیون ریال بود.

 افزون بر این، نکات مهم معاملات می‌توان به تقاضای خریداران برای تمام حلال‌های عرضه شده در بازار فیزیکی بورس انرژی اشاره کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد