Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/nv6c6Y
1397/01/22 - 12:44 تاريخ انتشار: 1239 تعداد بازديد: 48519 كد خبر:
مدیرعامل فرابورس ایران در آستانه برگزاری فاینکس 2018 خبر داد:
ظهور استارت‌آپ‌های جدید در حوزه تکنولوژی مالی
ورود سرمایه‌های ریسک‌پذیر در حوزه تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه از جمله اتفاقات مهم اخیر در بازار سرمایه است؛ به‌گونه‌ای که به تازگی شاهد درخواست تامین مالی برای عرصه هنر و فرهنگ در قالب پروژه‌های سینمایی، فیلم‌نامه‌ای، حتی فیلم‌های سینمایی و اماکن سینمایی مانند سالن‌های سینمایی و پردیس‌های سینمایی در قالب صندوق‌های جسورانه بودیم که امکان انجام این کار در سال جاری فراهم است.

مدیرعامل فرابورس ایران در آستانه برگزاری فین‌استارز ۲۰۱۸ با تاکید بر چالش محور بودن این رویداد در سال جاری، گفت: در حال حاضر نیازها و چالش‌های تکنولوژی شناسایی شده و چنانچه استارت‌آپ‌ها، ایده‌های نوآورانه مبتنی بر نرم‌افزاری که قابل ارائه باشد داشته باشند، قطعا سرمایه‌گذاران حاضر به انجام مذاکره و عقد قرارداد با آن‌ها خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امیر هامونی با اشاره به اینکه در فین‌استارز که همزمان با یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2018)، برگزار می‌شود شاهد هم‌آوردی میان سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری‌های مالی هستیم، اظهار کرد: فین‌استارز 2016 به همت شورای اطلاع‌رسانی سازمان بورس برگزار شد و پس از آن برگزاری این رویداد بزرگ به فرابورس ایران سپرده شد؛ فرابورس ایران فین‌استارز 2017 را با همان علامت تجاری برگزار کرد و در روزهای پیش رو نیز شاهد برگزاری فین‌استارز 2018 در کنار نمایشگاه فاینکس 2018 هستیم که می‌تواند محلی برای معرفی سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه فین‌استارز 2018 بیشتر چالش محور است، خاطرنشان کرد: نیازها و چالش‌های تکنولوژی سرمایه‌گذار را در نشست‌های همفکری که در اسفندماه سال 1396 با سرمایه‌گذاران داشتیم، شناسایی کردیم و بر اساس آن، چالش‌های مطرح را از طریق سایت فین‌استارز به استارت‌آپ‌های کشور اعلام کردیم. به گفته وی فعالان بازار سرمایه چنانچه برای حل این چالش‌ها که توسط سرمایه‌گذاران اعلام شده است، ایده نوآورانه مبتنی بر نرم افزار قابل ارائه داشته باشند می‌توانند با سرمایه‌گذاران وارد مذاکره شوند.

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه چندین استارت‌آپ‌که در فین‌استارز 2017 معرفی شدند، اکنون در مرحله رشد و توسعه هستند، گفت: حتی این استارت‌آپ‌ها تبلیغات بیلبوردی در سطح شهر را آغاز کرده‌اند که فین‌استارز به برندینگ آن‌ها کمک کرده است. همچنین با نوآوری‌ها و اقدامات مبتکرانه‌ای که در این حوزه صورت می‌گیرد در فین‌استارز 2018 شاهد ظهور استارت‌آپ‌های جدیدی خواهیم بود که در حوزه تکنولوژی مالی در فرابورس ایران و بازار سرمایه می‌توانند نقش‌آفرینی کرده و چالش‌های تکنولوژیک بازار را حل کنند.

هامونی در ادامه با تاکید بر اینکه تکنولوژی تنها راه توسعه بازار سرمایه، حل مسائل و مشکلات این بازار و راه رهایی از چالش‌هایی است که بورس با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: قطعا با تکنولوژی‌های مالی و فین‌تک‌ها می‌توانیم بسیاری از مسائل خاص خود در بازار از جمله اطلاعات نامتقارن و کژمنشی یا کج‌گزینی‌ها را حل کنیم.

وی در همین زمینه افزود: تکنولوژی‌های مالی همچنین هنگام ارائه اطلاعات شرکت‌ها به سامانه کدال، فین‌تک‌ها می‌توانند به اینکه اطلاعات داخلی شرکت‌ها زودتر از موعدی که در کدال قرار می‌گیرد و به دست همه سهامداران و سرمایه‌گذاران می‌رسد، در بین یک عده افراد محدود افشا نشود، کمک کنند.

مدیرعامل فرابورس به نقش فناوری مالی در سایر حوزه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: فین‌تک برای سایر حوزه‌ها چون حسابداری و حسابرسی نیز راهکار دارد و استارت‌آپ‌هایی وجود دارند که در این بخش هم می‌توانند به مجموعه‌های سازمان حسابرسی و حسابرسان معتمد سازمان بورس کمک کنند. بدین‌صورت حسابرسان و صنعت حسابرسی ما هم می‌تواند با پوست‌اندازی و روش‌های نوین تکنولوژی، ریاضی و آمار از حسابرسی دستی عبور کند؛ قطعا این‌ها، حوزه‌های جذاب و مورد توجه فین‌استارز 2018 است.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران از استارت‌آپ‌هایی که بتوانند چالش‌ها را در حوزه‌های بیگ‌دیتا، امنیت، فناوری بلاک چین و سایر فرآیندهای موجود در بازار سرمایه حل کنند، گفت: سرمایه‌گذاران مشتاق به این حوزه‌ها ثبت‌نام کرده‌اند تا در رویداد فین‌استارز 2018 بتوانند با طراحان ایده‌های نوآورانه مذاکره کنند و امید است که این دیدارها به امضای قرارداد منتج شود.

هامونی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه فاینکس 2018 کمافی‌السابق بتواند در حوزه معرفی آخرین دستاوردهای همه ارکان بازار سرمایه شامل سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس ها، نهادهای مالی، تامین سرمایه‌ها، کارگزاران، شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری، شرکت‌های پردازشگر اطلاعات مالی و همین طور شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برخط معاملات، نقش‌آفرینی کند، گفت: در رویداد فین‌استارز، آخرین دستاوردهای این نهادها معرفی شده و سپس مردم در اقصی نقاط کشور می‌توانند از این خدمات مطلع شوند و از آن‌ها استفاده کنند.

این مقام مسئول با دعوت رسمی از همه مردم و فعالان بازار سرمایه و پول برای حضور در رویداد فین‌استارز و نمایشگاه فاینکس 2018، گفت: این رویداد، فرصتی برای آشنایی مدیران و سرمایه‌گذاران بازار پول و سرمایه با استارت‌آپ‌ها و دارندگان ایده‌های فناورانه است.

مدیرعامل فرابورس ایران همچنین با اشاره به اتفاقات مهمی که در بازار سرمایه رخ داده است، گفت: ورود سرمایه‌های ریسک‌پذیر در حوزه تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه از جمله اتفاقات مهم اخیر در بازار سرمایه است؛ به‌گونه‌ای که به تازگی شاهد درخواست تامین مالی برای عرصه هنر و فرهنگ در قالب پروژه‌های سینمایی، فیلم‌نامه‌ای، حتی فیلم‌های سینمایی و اماکن سینمایی مانند سالن‌های سینمایی و پردیس‌های سینمایی در قالب صندوق‌های جسورانه بودیم که امکان انجام این کار در سال جاری فراهم است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد