Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/2h8PvW
1397/01/22 - 12:47 تاريخ انتشار: 1487 تعداد بازديد: 48522 كد خبر:
سیف عنوان کرد:
با اجرای طرح جدید ارزی بازار کاملا تحت کنترل است
ولی الله سیف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آثار و تبعات اجرای تصمیمات اخیر ارزی گفت: خوشبختانه طرح جدید ارزی آثار مثبتی را در زمینه های مختلف داشته است؛ البته هنوز خیلی زود است که ما نسبت به این طرح نظر قطعی بدهیم و آثار مثبت آن را تحلیل کنیم.


رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تصمیمات روزهای اخیر درباره ارز گفت: حرکات دلهره‌آور در مورد اقتصاد کشور، دیگر ایجاد نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ولی الله سیف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره آثار و تبعات اجرای تصمیمات اخیر ارزی گفت: خوشبختانه طرح جدید ارزی آثار مثبتی را در زمینه های مختلف داشته است؛ البته هنوز خیلی زود است که ما نسبت به این طرح نظر قطعی بدهیم و آثار مثبت آن را تحلیل کنیم.
وی افزود: اطلاعات جسته و گریخته ای که به بانک مرکزی می رسد نشان می دهد اقدام مثبت و اثربخشی در اقتصاد کشور انجام شده است که آثار و تبعات مقطعی و بلندمدتی دارد.

رییس شورای پول و اعتبار درباره آثار بلندمدت اجرای طرح جدید ارزی اظهار داشت: مجهز شدن کشور و حاکمیت بر بازار اقتصادی کشور و جلوگیری از ضربه پذیر بودن اقتصاد با توجه به توطئه هایی که برای جمهوری اسلامی ممکن است باشد از جمله آثار بلندمدت اجرای این طرح است.

سیف ادامه داد: اجرای این طرح باعث می شود تا استحکام لازم برای مقابله با التهاب آفرینی و فضاسازی استحکام لازم در بخش مالی کشور وجود داشته باشد.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که درآمدهای ارزی به خوبی کفاف تمامی نیازهای وارداتی کالا و خدمات را می دهد و تزلزلی از این بابت وجود ندارد.

وی تاکید کرد: بارها گفته شد که نوسانات اخیر ارزی عامل اقتصادی ندارد و عوامل غیر اقتصادی باعث این موضوع شده اند.

رییس شورای پول و اعتبار خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جدید ارزی بازار کاملا تحت کنترل است و عوامل غیر اقتصادی دیگر نمی تواند آن تاثیر را داشته باشد.

سیف ادامه داد: با اجرای این طرح، مسئولین اقتصادی کشور این امکان را یافتند تا با استحکام بیشتر به سمت اهداف تعیین شده حرکت کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد