Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/KBuooe
1397/01/23 - 11:07 تاريخ انتشار: 2071 تعداد بازديد: 48534 كد خبر:
جهانگیری خبر داد؛
پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز به واردکنندگان کالاهای اساسی
اسحاق جهانگیری درباره ثبات اقتصادی کشور، اظهار داشت: باید اقتصاد در ایران از ثبات و اطمینانی برخوردار باشد تا همگان در دنیا بدانند که ایران کشوری مطمئن و آرام است.


معاون اول رییس جمهور از اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای واردات کالاهای اساسی توسط دولت خبر داد و گفت:۴۰۰ تومان به ازای هر دلار به این کالاها پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، اسحاق جهانگیری درباره ثبات اقتصادی کشور، اظهار داشت: باید اقتصاد در ایران از ثبات و اطمینانی برخوردار باشد تا همگان در دنیا بدانند که ایران کشوری مطمئن و آرام است.

وی افزود: کسانی که به فکر تحریم اقتصادی ایران هستند باید بدانند با اقتصاد، مسئولین و مردمی طرف هستند که به ثبات و اطمینان بیش از موضوعی توجه می کنند زیرا سودجویی از این بازار برای هیچ شخص و گروهی منفعت بلندمدت نخواهد داشت.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: به طور حتم ثبات و آرامش برای همه اقشار از کارگر تا تاجر، نقش تعیین کننده خواهد داشت و ما در این خصوص به صورت جدی پیگیر هستیم.

جهانگیری اظهار داشت: نکته مهمی که وجود دارد این است که کالاهایی که واردات آن‌ها با ارز آزاد ۴۹۰۰ تومانی انجام می گرفت، به دلیل اینکه از این به بعد با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد خواهد شد، به طور حتم کاهش قیمت خواهد داشت.

وی ادامه داد: اما برخی دیگر از کالاهایی که واردات آن‌ها با ارز مبادله ای ۳۸۰۰ تومانی بود، به دلیل اینکه باید با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شود، افزایش قیمت حدود ۱۰ درصدی دارد که امروز در جلسه ای مقرر شد تا برای کالاهای اساسی مثل دارو، ۳ هزار میلیارد تومان در یک ردیف مستقل در نظر گرفته شده و ۴۰۰ تومان به ازای هر دلار به این کالاها پرداخت شود.

معاون رییس جمهوری این اطمینان را به مردم داد تا هیچگونه نگرانی از افزایش قیمت کالاهای اساسی مثل دارو نداشته باشند.

وی افزود: همچنین تجار برای واردات به کشور با ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند کالای خود را با ۴۲۰۰ تومان وارد کنند و هیج وارداتی بدون ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت به رسمیت شناخته نمی‌شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد